fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy dyrektor Alfa Romeo

Nowy dyrektor Alfa Romeo

Harald J. Wester obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Alfa Romeo Automobiles, zastępując Sergio Cravero, który sprawować będzie funkcję osoby odpowiedzialnej za  Planowanie Portfolio Produktów oraz Koncepcji Produktowych w Fiat Group Automobiles.

 

Pan Wester nadal sprawował będzie obowiązki Szefa Działu Rozwoju Fiat Group i Fiat Group Automobiles oraz Dyrektora Generalnego Maserati i Abarth.

Dyrektor Generalny Fiat Group, Sergio Marchionne, tak skomentował to wydarzenie: “Decyzja o powierzeniu jednemu kierownictwu marek Alfa Romeo, Maserati i Abarth ma na celu uwypuklenie i docenienie wspólnych charakterystycznych cech tych trzech marek, zwłaszcza tych dotyczących sportowego stylu oraz osiągów. Harald Wester, który z poświęceniem pracuje na wielu frontach, osiągając doskonałe wyniki, wniesie w ten projekt swoje ogromne zdolności przywódcze wraz z bagażem doświadczenia i wiedzy z zakresu technologii. Sergio Cravero, dzięki nowym obowiązkom, będzie w stanie w pełni wykorzystać swoją wiedzę z zakresu technologii i handlu."

Harald J. Wester urodził się w Linzu nad Renem (Niemcy) 26 lutego 1958 roku; w 1986 ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Braunschweig z dziedziny inżynierii mechanicznej. Swoją karierę rozpoczął w Volkswagen AG (Wolfsburg), gdzie od 1991 do 1995 sprawował obowiązki Generalnego Menadżera Działu Rozwoju Pojazdów & Nowych Koncepcji Produktowych. W 1995 roku przeszedł do Audi AG (Ingolstadt), gdzie do stycznia 1999 sprawował funkcję Menadżera Programowego do spraw modeli A2 i pojazdów specjalnych. Następnie przejął obowiązki Dyrektora Działu Rozwoju Produktu w Ferrari S.p.A, gdzie pracował do 2002 roku. W 2002 został przyjęty przez Magna Steyr AG jako Prezes Grupy ds. Inżynierii i Szef Działu Rozwoju (Badania, Rozwój i Technologie).
W 2004 roku przeszedł do Fiata na stanowisko Szefa Działu Rozwoju Fiat Group Automobiles, a następnie także Fiat Group. W sierpniu 2008 objął również funkcję Dyrektora Generalnego Maserati, a w styczniu 2009 Dyrektora Generalnego
Abarth & C.

Poprzedni wpis
Start Monte Carlo Historique
Następny wpis
E-rally trwa!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nowy dyrektor Alfa Romeo