fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy supersamochód Alfy Romeo zostanie pokazany 30 sierpnia 2023 roku

Nowy supersamochód Alfy Romeo zostanie pokazany 30 sierpnia 2023 roku

Alfa Romeo pracuje nad flagowym modelem, który najprawdopodobniej będzie nazywać się 6C i korzystać z 2,9-litrowej jednostki V6 znanej z odmian Quadrifoglio oraz GTA i GTAm.

Efekty ciężkiej pracy mają zostać ujawnione 30 sierpnia. Oczekuje się, że nowy supersamochód Alfy Romeo będzie czerpał inspirację z legendarnej przeszłości marki. Wraz z ogłoszeniem przez CEO – Jean-Philippe Imparato – daty premiery ujawniono również, że podczas Grand Prix Włoch pokazany zostanie zwiastun zapowiadający nowy model.

Wcześniejszy zwiastun z kolei ujawnił m.in. okrągłe tylne światła nadchodzącego pojazdu. W każdym razie auto ma skupiać się na osiągach i być tzw. łabędzim śpiewem marki, nim całkowicie skupi się na produkcji aut w pełni elektrycznych. Ma to być także spełnienie marzeń Jeana-Philippe Imparato oraz jego odważnego zespołu, pragnącego osiągać coś wyjątkowego. Możemy spodziewać się, że flagowy model będzie inspirowany m.in. T33 Stradale, jak również klasyczną Alfą Romeo 6C.

Imparato dodał, że wszyscy w Stellantis uważali go za kompletnego szaleńca, który dał zielone światło takiemu projektowi w dzisiejszych czasach. Przy okazji dyrektor generalny zapewnił, że nowy model będzie mógł dumnie stać obok 8C w Muzeum Alfy Romeo w Arese – to właśnie tam ma zostać zaprezentowany 30 sierpnia 2023 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak prezentuje się 600e w wielkiej galerii zdjęć. Poznaliśmy też dane techniczne
Next post
Alfa Romeo zamyka pierwszą połowę roku z rekordowymi wynikami na rynku włoskim

1 Comment

  1. John
    7 lipca 2023 at 21:15 — Odpowiedz

    Gdzie te dane techniczne? Jak na razie to niezła sumka za elektryka. Stylistyka mizerna. Mogło być o wiele lepiej. Gdzie są diesle? Z b. dobrym silnikiem 1.6 mjr. Fiat Tipo.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Nowy supersamochód Alfy Romeo zostanie pokazany 30 sierpnia 2023 roku