fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Officine Maserati – program aut używanych

Officine Maserati – program aut używanych

Włosi ogłosili, że pod koniec 2018 roku wystartuje nowa, globalna marka – Officine Maserati – dedykowana samochodom używanym. W ramach programu sprzedawane będą najlepsze samochody Maserati. Wszystkie otrzymają stosowny certyfikat.

Jak twierdzi producent, inicjatywa ma stanowić wartość dodaną dla klientów, którzy już wkrótce będą mogli kupić używane Maserati z gwarancją, że zostały one starannie wyselekcjonowane i dokładnie przetestowane w celu potwierdzenia doskonałego stanu technicznego. Tym samym, Włosi rozszerzą zakres usług, napędzając jednocześnie rozwój komercyjny.

Program Officine Maserati będzie angażować sieć dealerską w większym stopniu niż dotychczas. Autoryzowane salony będą mogły zaproponować klientom wymianę używanego modelu na nowy, zwiększając asortyment pojazdów z drugiej ręki.

Officine Maserati ma sprawiać wrażenie odrębnej marki, z własnym logo, dedykowaną strategią globalną oraz specjalnie przeznaczoną powierzchnią wystawienniczą w salonach. W ten sposób Maserati planuje pozyskać nowych klientów, jednocześnie starając się zwiększyć liczebność tych lojalnych, dzięki ekskluzywnej ofercie wysokiej jakości usług.

Zdaniem włoskiej firmy z siedzibą w Modenie, produkcja nowych samochodów na przestrzeni ostatnich lat gwałtownie wzrosła, co jest zasługą komercjalizacji najnowszej generacji Quattroporte oraz Ghibli, a także wprowadzenia Levante na rynek w 2016 roku. Oznacza to, że gama modelowa jest obecnie większa niż kiedykolwiek wcześniej i wciąż będzie sukcesywnie rozszerzana.

Rozwój działalności w zakresie nowych samochodów stwarza dla sieci dealerskich Maserati okazję do zwiększenia sprzedaży aut używanych oraz umożliwia wzbogacenie oferty o usługi z tym związane. Stąd też podjęto decyzję o stworzeniu nowej, podrzędnej marki.

Uzyskanie certyfikatu przez auta używane nie będzie proste. Każdy pojazd będzie musiał przejść przez rygorystyczny proces testowy, składający się z zawrotnej liczby 121 punktów. W ramach rozwoju programu, personel zostanie specjalnie przeszkolony i przystosowany do działania zgodnie z wytycznymi Officine Maserati.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Concorso d'Eleganza Villa d'Este 2017 – pierwsza wizyta
Sergio Marchionne
Next post
Sergio Marchionne nie dostrzega dużego potencjału w Fiacie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Officine Maserati – program aut używanych