fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto bolid Alfy Romeo Sauber – C37

Oto bolid Alfy Romeo Sauber – C37

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 zaprezentował nowy bolid na sezon 2018 – C37. To pierwsze owoce współpracy nawiązanej między Alfą Romeo i Sauberem. Włoska marka po 30 latach powraca do rywalizacji na szczycie.

O punkty dla zespołu walczyć będą Marcus Ericsson i Charles Leclerc. Ten pierwszy zasilił szeregi Saubera w 2015 roku, rozstając się z Caterhamem i od początku był typowany jako „zawodnik pierwszego wyboru”. Z kolei Charles potwierdził swój potencjał startując w seriach wyścigowych i zwyciężając w Formule 2. W sezonie 2017 współpracował z Sauberem.

C37 wygląda inaczej niż zeszłoroczny C37 – z jednej strony wynika to z przepisów technicznych, a z drugiej jest podyktowane nowym technicznym podejściem do zagadnienia konstruowania pojazdów. Frederic Vasseur, dyrektor zespołu, wiąże duże nadzieje z sezonem 2018, o czym sam wspomniał:

Z niecierpliwością czekam na sezon 2018, chcę zobaczyć Marcusa i Charlesa na torze. Włożyliśmy dużo wysiłku i ciężkiej pracy w C37 na przestrzeni ostatnich miesięcy i to jest fantastyczne uczucie pokazać gotowy bolid. Jestem przekonany, że nasi kierowcy tworzą idealny skład – jeden doświadczony, drugi początkujący i obiecujący. Marcus będzie już 4 sezon z nami. Jest cenną częścią zespołu, korzystamy z jego doświadczenia i precyzyjnych informacji technicznych. Charles udowodnił swój talent w innych kategoriach i zasługuje na to, by w 2018 roku wziąć udział w wyścigach F1. Nasz cel na rok 2018 jest jasny: musimy nadrobić zaległości i poprawiać wyniki w trakcie sezonu. Włożyliśmy wiele energii i zaangażowania w rozwój C37. Dziękuję naszym partnerom i fanom za ich ciągłe wsparcie. Powrót Alfy Romeo do Formuły 1 to kolejny kamień milowy w historii drużyny i jestem dumny, że tak marka z taką historią wybrała nas.

Równie dużą wiarę w bolid, jak i zespół, pokłada Jorg Zander, dyrektor techniczny:

Wspaniale jest zaprezentować C37 światu. Pojazd jest rezultatem ciężkiej pracy całego sztabu. Mówiąc o C37 – filozofia stojąca za tym bolidem jest zupełnie inna, niż w przypadku C36. Koncepcja aerodynamiczna zmieniła się w znaczącym stopniu, C37 ma kilka nowych cech w porównaniu do poprzednika. Jesteśmy przekonani, że nowa koncepcja daje nam więcej możliwości i pomoże wprowadzić kolejne ulepszenia w trakcie trwania sezonu. Silnik Ferrari 2018 da nam również impuls w podnoszeniu osiągów. Mamy nadzieje, że osiągniemy postęp z C37 i będziemy bardziej konkurencyjni niż w 2017 roku.

Na żywo C37 zadebiutuje podczas pierwszych testów zimowych na torze Circuit de Catalunya niedaleko Barcelony, które odbędą się w dniach od 26 lutego do 1 marca 2018 roku.

Współpraca Alfy Romeo i Sauber F1

29 listopada 2017 roku Sauber F1 Team poinformował opinię publiczną o podpisanej wieloletniej umowie technicznej, handlowej i partnerskiej z Alfą Romeo. Tym samym włoska marka powróciła do rywalizacji na szczycie po ponad 30 latach nieobecności.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Enzo Ferrari
Poprzedni wpis
Muzeum świętuje 120. rocznicę narodzin Enzo Ferrari
Ferrari 488 Pista
Następny wpis
Ferrari zdradziło szczegóły dotyczące 488 Pisty

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Oto bolid Alfy Romeo Sauber – C37