fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Muzeum świętuje 120. rocznicę narodzin Enzo Ferrari

Muzeum świętuje 120. rocznicę narodzin Enzo Ferrari

Enzo Anselmo Ferrari, syn Alfredo i Adalgisy, przyszedł na świat 18 lutego 1898 roku w Modenie. I właśnie w tym mieście z okazji jego 120. rocznicy urodzin zorganizowano wystawę fotograficzną w muzeum noszącym imię założyciela ikonicznej marki motoryzacyjnej – Enzo Ferrari Museum.

Na zdjęciach zobaczymy Enzo na różnych etapach życia: od dzieciństwa, po dorosłość, wcielającego się w wiele ról – m.in. kierowcy, menedżera i producenta. Już od najmłodszych lat syn Alfredo i Adalgisy przejawiał wręcz nieokiełznaną pasję do samochodów. Jego ojciec miał własny warsztat, dlatego też on sam chciał pójść w jego ślady, a nawet kilka kroków dalej, tworząc firmę, która nie tylko wytwarzałaby auta, ale również była ucieleśnieniem „włoskiego ducha”.

Zdaniem Sergio Marchionne, Enzo był jednym z najbardziej wpływowych Włochów XX wieku:

To niewiarygodne, że Enzo Ferrari urodził się w XIX wieku. Jego mądrości są bardziej aktualne niż kiedykolwiek, a jego innowacyjność – nie do podważenia. Był człowiekiem z niezwykłą wizją i umiejętnościami zarządzania ludźmi, miał w sobie ducha przedsiębiorczości oraz wyjątkową odwagę. Zastanawiamy się, co mógłby osiągnąć, gdyby miał dostęp do współczesnych zasobów technicznych i wiedzy. To, co pozostawił po sobie jest dla nas wszystkich w Ferrari powodem do dumy, jak i dla całego kraju.

Enzo Ferrari Museum

Muzeum Ferrari w Maranello jest otwarte codziennie od godziny 9:30 do 18:00 w okresie od listopada do marca i 9:30 do 19:00 w okresie od kwietnia do października. Koszt biletów wynosi od 6 do 10 euro dla osób w wieku do 19 lat, zwiedzających wraz z innymi członkami rodziny, od 14 do 22 euro dla studentów i seniorów (65 lat+) i od 16 do 26 euro dla dorosłych. Podstawowy bilet uprawnia do wstępu do Museo Enzo Ferrari Modena, a ten droższy, również do zwiedzania Museo Enzo Ferrari Maranello.

Jednak to nie jedyne atrakcje dla turystów. Poza muzeum, restauracją i sklepem, za 35 euro można przez 15 minut pojeździć własnym autem na torze Autodromo di Modena lub za 25 euro spróbować swoich sił w symulatorze F1.

Więcej o Enzo Ferrari możecie dowiedzieć się w naszym artykule dedykowanym tej osobistości.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Podsumowanie sezonu 2017 wyścigów Formuły 1
Alfa Romeo Sauber C37
Następny wpis
Oto bolid Alfy Romeo Sauber – C37

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Muzeum świętuje 120. rocznicę narodzin Enzo Ferrari