fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Ferrari SPCJ3. Bazuje na F12tdf

Oto Ferrari SPCJ3. Bazuje na F12tdf

Ferrari zaprezentowało jedyne w swoim rodzaju SPCJ3, wykorzystujące podwozie i napęd F12tdf. Auto przywodzi na myśl kabriolet F12 TRS zbudowany kilka lat temu.

Sercem samochodu jest potężny 6,3-litrowy silnik V12, generujący 770 KM i 705 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka współpracuje z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową. Producent nie ujawnił osiągów, ale można zakładać, że SPCJ3 jest nieco wolniejsze od coupe F12tdf, które potrafiło rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy i pomknąć 340 km/h.

SPCJ3 powstało na specjalne życzenie wiernego i zamożnego klienta, który jest fanem sztuki popularnej określanej mianem Pop Artu. Właściciel pragnął wyrazić swoje upodobania za sprawą samochodu pomalowanego w kolorach Bianco Italia, Azzuro Met i Gallo Modena. Intensywne prace nad tym projektem trwały ponad 2 lata. Nad postępami czuwał pomysłodawca i obecny właściciel. W stosunku do F12tdf, najnowszy model Ferrari wyróżnia się m.in. przeprojektowanymi: światłami, przednim i tylnym zderzakiem, dyfuzorem.

We wnętrzu znajdziemy fotele wykończone niebieską skórą z białymi akcentami. Taki sam materiał wykorzystano do pokrycia m.in. deski rozdzielczej.

Nie wiadomo, ile klient zapłacił za ten wyjątkowy model. Można się tylko domyślać, że kwota była wręcz astronomiczna. W końcu „zwykłe” F12tdf na rynku wtórnym potrafi kosztować 1,3 mln dolarów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto Fiaty i Abarthy stworzone przez polskiego pasjonata modelarstwa
Następny wpis
Crossover Alfy Romeo mógłby korzystać z płyty podłogowej Jeepa

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto Ferrari SPCJ3. Bazuje na F12tdf