fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Crossover Alfy Romeo mógłby korzystać z płyty podłogowej Jeepa

Crossover Alfy Romeo mógłby korzystać z płyty podłogowej Jeepa

Mike Manley, dyrektor generalny włosko-amerykańskiego koncernu, podczas spotkania ze związkowcami w Turynie udzielił interesujących informacji na temat nowego crossovera.

Potwierdzono doniesienia, jakoby Alfa Romeo planowała wprowadzić na rynek mniejszego SUV-a. Jednak jak twierdzi czasopismo motoryzacyjne Automobile Magazine, nowa Alfa mogłaby zostać oparta nie o skróconą platformę Giorgio, jak wcześniej spekulowano, ale o płytę podłogową małego SUV-a Jeepa, czyli Renegade’a. Z tej samej korzystają inne modele w gamie produktów Fiat Chrysler Automobiles, w tym Fiat 500X, 500L i pickup Toro. Bazowe warianty oferowane są z napędem na przednią oś, mocniejsze zaś – z napędem na obie osie.

Nowy crossover miałby konkurować z takimi graczami, jak Audi Q3, BMW X1 i Mercedes GLA. Gdyby rzeczywiście został oparty o platformę Jeepa Renegade’a, najprawdopodobniej współdzieliłby z tym modelem gamę silnikową. Jednak warto podchodzić do tych doniesień z odpowiednim dystansem. Wcześniej bowiem Auto Express dotarł do informacji o tym, że nowy crossover Alfy Romeo będzie oparty na skróconej platformie Giorgio, co też na dziś zdaniem ekspertów wydaje się być bardziej prawdopodobną opcją. 

Jedno jest pewne – już teraz doniesienia o nowym, pseudoterenowym modelu w gamie Alfy Romeo wzbudzają sporo emocji zarówno w Europie, jak i na innych kontynentach. A to dobry prognostyk.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto Ferrari SPCJ3. Bazuje na F12tdf
Następny wpis
Bardzo rzadkie Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato na sprzedaż za 1,5 mln dolarów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Crossover Alfy Romeo mógłby korzystać z płyty podłogowej Jeepa