fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto malowanie Alfa Romeo Sauber F1 w pełnej krasie

Oto malowanie Alfa Romeo Sauber F1 w pełnej krasie

Alfa Romeo i Sauber otwierają nowe rozdziały swojej historii, rozpoczynając współpracę w Formule 1 w sezonie 2018. W miniony weekend w Museo Storico Alfa Romeo pod Mediolanem zespół pokazał malowanie bolidów oraz wyjawił, kto zasiądzie za ich kierownicami.

O punkty dla zespołu Alfa Romeo Sauber F1 walczyć będą Marcus Ericsson i Charles Leclerc. Ten pierwszy zasilił szeregi Saubera w 2015 roku, rozstając się z Caterhamem. Od początku typowany był jako „zawodnik pierwszego wyboru” – i rzeczywiście, spekulacje okazały się trafne.

Charles Leclerc z kolei potwierdził swój potencjał startując w wielu seriach wyścigowych i zwyciężając niedawno w Formue 2. W sezonie 2017 współpracował z Sauberem, o czym wspomniał dyrektor zespołu, Fredric Vasseur:

Wszyscy jesteśmy zachwyceni współpracą z Alfą Romeo. Dziś stworzyliśmy podstawę naszego partnerstwa w Muzeum Alfa Romeo w Arese we Włoszech. Z Marcusem i Charlesem mamy mocny duet kierowców na debiutancki sezon ekipy Alfa Romeo Sauber F1. Marcus jest doświadczonym kierowcą Formuły 1, który dobrze zna procedury i zespół po 3 latach współpracy. Jest graczem zespołowym i ma bardzo pozytywne nastawienie. Charles udowodnił swój talent w kilku seriach wyścigowych, ostatnio zdobywając tytuł Mistrza Świata Formuły 2. Miał okazję jechać w czterech sesjach FP1 i dwóch testach opon w tym sezonie i przekonał zespół swoim profesjonalizmem i charyzmą. Z niecierpliwością czekam na wejście w 2018 r. z tymi kierowcami i jestem przekonany, że będą się oni bardzo dobrze uzupełniać.

Alfa Romeo Sauber F1
Alfa Romeo Sauber F1

Marcus Ericsson wierzy zarówno w możliwości swoje, jak i całego zespołu:

Przede wszystkim chciałbym pogratulować zespołowi nowego partnerstwa z Alfą Romeo. Możliwość jeżdżenia dla tego zespołu w 2018 roku to dla mnie wielki zaszczyt – jestem podekscytowany i dumny, że mogę być częścią tego obiecującego przedsięwzięcia. Jestem przekonany, że mogę wzbogacić zespół swoją wiedzą i doświadczeniem. Ta zima będzie bardzo pracowita i ważne jest, aby skupić się na rozwoju samochodu w celu dobrego rozpoczęcia sezonu. Jestem optymistą i wierzę, że rok 2018 może być dla nas dużym krokiem i dobrą szansą na dokonanie znacznych postępów.

Charles Leclerc ze startów w sezonie 2018 ma zamiar wynieść jak największe doświadczenie:

Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wziąć udział w zawodach Formuły 1 w 2018 roku. Przede wszystkim chciałbym podziękować Ferrari za wsparcie. Chciałbym również podziękować Sauberowi za zaufanie do mnie jako kierowcy. Z niecierpliwością czekam na dołączenie do drużyny Alfa Romeo Sauber F1 na nadchodzący sezon. Uczestnictwo w kilku sesjach FP1 i testach opon dla drużyny Sauber F1 w 2017 roku było wspaniałym doświadczeniem. Zespół przywitał mnie z otwartymi rękami. To wspaniałe środowisko pracy – już czuję się tu pewnie i komfortowo. W 2018 r. będę dążył do zdobycia większego doświadczenia w Formule 1.

29 listopada 2017 roku Sauber F1 Team poinformował opinię publiczną o podpisanej wieloletniej umowie technicznej, handlowej i partnerskiej z Alfą Romeo. Tym samym włoska marka powróciła do rywalizacji na szczycie po ponad 30 latach nieobecności.

Autor: Mateusz Struk

Zdjęcia: Materiały prasowe

Ferrari F40
Poprzedni wpis
Zielone Ferrari F40 na Milano AutoClassica 2017
Lamborghini Urus
Następny wpis
Lamborghini Urus, czyli nowy król w segmencie super SUV-ów

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto malowanie Alfa Romeo Sauber F1 w pełnej krasie