fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto najlepsze auto Europy!

Oto najlepsze auto Europy!

Giulietta została królową motoryzacji! W walce o koronę pokonała 40 konkurentów… My już wiemy w czym seksowna Alfa Romeo jest najlepsza. A Ty?


Alfa Romeo Giulietta zdobyła prestiżowy tytuł "Auto Europa 2011"
, przyznany przez Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy Motoryzacyjnych (UIGA). Giulietta wygrała pojedynek z czterdziestoma innymi konkurentami, otrzymując 349 głosy i wyprzedzając Citroëna DS3 (300), Peugeota RCZ (125), Volvo S60 (122) i BMW Serii 5 (100).

Przypominamy, że w 25 letniej historii konkursu, modele Alfa Romeo już czterokrotnie zdobywały to wyróżnienie: MiTo (2009), 166 (1999), 156 (1998) i 164 (1988).

Tytuł "Auto Europa 2011" przyznają dziennikarze, członkowie UIGA, którzy wybierają najlepszy samochód wyprodukowany w ilości przynajmniej 10 000 egzemplarzy (1 000 egzemplarzy w przypadku samochodów sportowych), w 27 krajach Unii Europejskiej między 31 sierpnia 2009 r. a 1 września 2010 r.

Wybory są jawne, w formie korespondencyjnej lub osobistego dostarczenia kart do głosowania, w ramach pokazu "Viva L’Auto", zorganizowanego przez stowarzyszenie UIGA we Florencji.

"Sukces Alfy Romeo Giulietta podkreśla wysiłek Fiat Group Automobiles w odrodzenie mediolańskiej marki, która jest już w pełni gotowa do wejścia na rynek północnoamerykański. Nagroda podkreśla także, jak historyczna nazwa Giulietta świetnie pasuje również do współczesnego samochodu. Model Giulietta jest kwintesencją najlepszego włoskiego stylu i technologii "made-in-Torino", o jeszcze lepszych osiągach i wyższym poziomie bezpieczeństwa. W tym roku czterdzieści jeden modeli kandydowało do tytułu i tak, jak zdarzało się już w przeszłości, obserwowaliśmy zagorzałą walkę o zwycięstwo do samego końca, pomiędzy marką  włoską i francuskim Citroënem DS3." – powiedział Pierluigi Bonora, prezes UIGA.

Jury, zgodnie z kryteriami wskazanymi na kartach do głosowania, oddawało głos na zwycięską Alfę Romeo Giulietta głównie w trzech z pięciu przewidzianych kategorii: "design i aerodynamika", "osiągi, spalanie i emisje" oraz "technologia, bezpieczeństwo i innowacja".

Tak w trzeciej kategorii wstydem byłoby zagłosować inaczej… W końcu nie przez przypadek Giulietta otrzymała pięć gwiazdek Euro NCAP z całkowitą punktacją 87/100: to wynik, który plasuje ją na pozycji najbezpieczniejszego samochodu kompaktowego wszech czasów.

Poprzedni wpis
W Japonii też chcą aut z Polski
Następny wpis
15 nowych Lancii z Polski! Szpieg ustrzelił jedną

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto najlepsze auto Europy!