fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto najszybsza firma w Polsce i kropka!

Oto najszybsza firma w Polsce i kropka!

Kto wjechał pełnym gazem na szczyt elity biznesu nad Wisłą? Pod lupę trafiło 2000 najlepszych przedsiębiorstw w polskiej gospodarce.

Listę 2000 najlepszych przedsiębiorstw w polskiej gospodarce w roku 2009 opublikowała Rzeczpospolita. Liście 2000 przedsiębiorstw towarzyszył wybór  Dobrych Firm, tzn. rozwijających się nie tylko dynamicznie, ale i efektywnie. Takich,  które mogą się pochwalić znakomitymi wynikami nie na przestrzeni ostatniego roku, ale przynajmniej kilku kolejnych analizowanych lat i takich, które odniosły sukces w bardzo trudnym czasie.

Statuetki Dobrej Firmy otrzymało od redakcji "Rzeczpospolitej" 20 firm reprezentujących najróżniejsze branże. Wśród laureatów jest Fiat Auto Poland, trzeci na Liście 2000 największych przedsiębiorstw w Polsce. Wraz z cennym  tytułem  Dobra Firma – Fiat Auto Poland został wyróżniony przez Kapitułę tytułem Najszybciej Rozwijająca się Firma.

W 2009 roku Fiat Auto Poland wypracował 19,5 mld zł obrotu, a wartość eksportu wyniosła 14,9 mld złotych, co pozwoliło zająć pozycję  lidera w rankingach największych eksporterów.

Przypominamy, że produkowane w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland Fiaty:  Panda i 500-tka okazują się najbardziej niezawodnymi samochodami w swoim segmencie – przynajmniej tak wynika z najnowszych raportów niemieckich organizacji GTÃœ i ADAC.

Obecnie w tyskim zakładzie Fiat Auto Poland i u kooperantów trwają intensywne przygotowania do uruchomienia w roku przyszłym kolejnego nowego modelu samochodu, nowej Lancii Ypsilon. Wartość tej nowej inwestycji to 1,4 mld złotych.

Co tu dużo gadać – Grupa Fiata w Polsce to największy inwestor w branży motoryzacyjnej w naszym kraju.

Poprzedni wpis
Fiat doceniony za łamanie barier
Następny wpis
Koniec ery Murciélago

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto najszybsza firma w Polsce i kropka!