fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Panda na mecie Dakaru!

Panda na mecie Dakaru!

Po raz pierwszy w historii Rajdu Dakar włoski pojazd osobowy dotarł do mety. Dokonała tego załoga w składzie Giulio Verzeletti i Antonio Cabini jadąca… Fiatem Panda!

PanDakar – tak nazywa się zespół – to doświadczona rajdowa ekipa. Giulio zasiadał za kierownicą w 15. edycjach Dakaru, Antonio uczestniczył w nim 20-krotnie. Brali udział w rajdzie nie tylko w samochodach, ale także na motocyklach oraz w klasie ciężarówek.

Tegoroczna edycja odbyła się na trasach prowadzących przez Argentynę, Boliwię i Paragwaj. Łącznie do pokonania było 9000 km, z czego 4000 km to odcinki specjalne.

Samochód, którym jechała załoga PanDakar, to Fiat Panda Cross 4×4, z silnikiem MultiJet o mocy 180 KM. Przygotowaniem jednostki napędowej zajął się Nicola Montecchio. Szczególną uwagę należało zwrócić na to, jak konstrukcja sprawdzi się na dużych wysokościach, gdzie zawartość tlenu w powietrzu jest znacznie ograniczona. Część odcinków odbywała się na wysokości ponad 3500 m n.p.m.

W tegorocznej edycji udział brały także załogi jadące ciężarówkami IVECO, w klasyfikacji generalnej zajęły 3, 4, 16 oraz 17 miejsce.

PanDakar to nie jedyny włoski akcent w historii rajdu. Wspominaliśmy już Fabrizio Meoniego – włoskiego motocyklistę, o którym również możecie dowiedzieć się na naszej stronie.

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Maserati nr 100 000
Następny wpis
Kimi Raikkonen Ambasadorem Sportu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Panda na mecie Dakaru!