fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ranking sprzedaży – Tipo poza podium

Ranking sprzedaży – Tipo poza podium

Przedstawiciele Fiata w Polsce długo czekali na lepsze wyniki sprzedaży. O ile w Europie (głównie we Włoszech) marka radzi sobie całkiem nieźle, notując ciągłe wzrosty sprzedaży, w Polsce nie jest już tak różowo. Słabe wyniki spowodowane były ograniczoną ofertą modelową. Po wprowadzeniu do sprzedaży Tipo sedan w 2016 roku sytuacja znacznie się zmieniła. Kompaktowy Fiat z miejsca stał się hitem i od razu włączył się w walkę o najwyższe lokaty w rankingach sprzedaży. Uzupełnienie oferty o kolejne wersje nadwoziowe – kombi i hatchback miały pomóc w odzyskaniu pozycji lidera sprzedaży samochodów dla osób fizycznych.

Jedenaście miesięcy 2017 r. były pewnego rodzaju sinusoidą w sprzedaży włoskiej marki. Miesiące lepsze przeplatane były gorszymi. Nie tak dawno, bo we wrześniu, Tipo było liderem sprzedaży. Z liczbą 501 egzemplarzy w skali miesiąca wyprzedziło Opla Astrę oraz Skodę Fabię. Patrząc na wyniki, władze koncernu zakładały walkę o najwyższe lokaty w zestawieniu rocznym. Niestety – przyglądając się rezultatom z niemal całego roku kalendarzowego nie jest już tak wesoło.

Tipo dało się wyprzedzić nie tylko Skodzie Fabii oraz Oplowi Astrze, ale również Toyocie Yaris. Tym samym w rankingu rocznym spadło poza podium. Oczywiście czwarte miejsce należy uznać za spory sukces. Poprzednie lata nie były tak udane. Modele włoskiej marki ledwo dostawały się do pierwszej dziesiątki rankingu. Prym wśród włoskich aut wiodły 500 oraz Panda, ale nie były w stanie nawiązać walki z konkurencją. Wynik 4052 egzemplarzy daje Tipo czwarte miejsce ze stratą ponad 1100 egzemplarzy do trzeciej w rankingu Fabii.

Chociaż grudzień jest dla wielu miesiącem odpoczynku, kojarzonym z okresem świątecznym, jest też dobrym czasem do uzyskania satysfakcjonujących wyników sprzedaży. Pomaga temu rozpoczęcie wyprzedaży bieżącego rocznika. Strata do trzeciego miejsca nie jest mała. Pozostaje trzymać kciuki za włoskiego Fiata. Tylko bardzo dobre wyniki sprzedaży dadzą wymarzone miejsce na podium całorocznego rankingu sprzedaży samochodów.

Poniżej ranking sprzedaży samochodów osobowych po 11 miesiącach 2017 r.:

  1. Skoda Fabia – 5541 szt.
  2. Opel Astra – 5438 szt.
  3. Toyota Yaris – 5226 szt.
  4. Fiat Tipo – 4052 szt.
  5. Dacia Duster – 3850 szt.
  6. Skoda Octavia – 3260 szt.
  7. Opel Corsa – 3191 szt.
  8. Hyundai Tucson – 3030 szt.
  9. Toyota Auris – 3958 szt.
  10. Skoda Rapid – 3950 szt.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Pierwszy Fiat Fullback w rzymskiej policji
Fiat Panda najchętniej kupowanym autem we Włoszech
Następny wpis
Fiat Panda najchętniej kupowanym autem we Włoszech w 2017

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ranking sprzedaży – Tipo poza podium