fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Porzucone Lamborghini Countach odnalezione po 20 latach

Porzucone Lamborghini Countach odnalezione po 20 latach

Użytkownik Reddita, kryjący się pod pseudonimem „eriegin”, pochwalił się w internecie odnalezionym Lamborghini Countach z 1981 roku, które na około 20 lat zostało porzucone w garażu. Auto należące do jego babci to nie lada gratka – jest to bowiem odmiana 5000S, jedna z zaledwie 321 wyprodukowanych sztuk.

Samochód napędzany 4,8-litrowym silnikiem V12 jest w dość słabym stanie technicznym, ale mimo to jego cena rynkowa może wynosić ponad 300 000 dolarów. W wyniku ewentualnego odrestaurowania może zyskać na wartości kolejne 200 000 dolarów. Zdaniem użytkownika Reddita, auto zakupił jego dziadek w 1989 roku:

Mój zmarły dziadek kupił je na potrzeby swojej firmy specjalizującej się w wynajmie egzotycznych samochodów. Wkrótce okazało się, że koszty związane z prowadzeniem biznesu są zbyt wysokie. Mimo to zdecydował się zatrzymać Lamborghini (oraz inne pojazdy, włącznie z Ferrari 308) w garażu, w którym przestały 20 lat. Nie pytajcie mnie, dlaczego ich nie sprzedał, nie mam pojęcia.

„Eriegin” poinformował, że jego babcia ma zamiar już wkrótce sprzedać oba auta, które zostały odnalezione 8. sierpnia 2018 roku. Jak sam podkreślił, w momencie zdejmowania nakrycia z Lamborghini czuł się niczym archeolog – po raz ostatni ten egzemplarz Countacha widział prawie 20 lat wcześniej. Zapytany o to, co sam z nimi zrobiłby, pośpieszył z odpowiedzią:

Takie zaniedbanie samochodu rani moją duszę. Ale jest to jednocześnie niesamowita i rzadka okazja, by zobaczyć coś tak pięknego (i cennego) w takim stanie. Gdyby to zależało ode mnie, przywróciłbym te auta do stanu pozwalającego na poruszanie się nimi, wyczyściłbym wnętrze, ale nadwozia bym nie tknął. Te samochody mają charakter, opowiadają historie, które odróżniają je od innych. To coś więcej niż idealny lakier na klasycznym aucie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Imgur

Poprzedni wpis
Alfa Romeo wzięło udział w AvD-Oldtimer-Grand-Prix
Następny wpis
Maserati z niezadowalającymi wynikami sprzedaży

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Porzucone Lamborghini Countach odnalezione po 20 latach