fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Powstaną 33 sztuki Giulii Q opracowanej na wzór oryginału z 1962 przez ErreErre Fuoriserie

Powstaną 33 sztuki Giulii Q opracowanej na wzór oryginału z 1962 przez ErreErre Fuoriserie

ErreErre Fuoriserie planuje zbudować zaledwie 33 egzemplarze swojej specjalnej Alfy Romeo Giulii o mocy 570 KM. Samochód jest inspirowany pierwszą generacją modelu, który wszedł do produkcji w 1962 roku.

ErreErre Fuoriserie pokazało swój pojazd w stylu retro w połowie 2022 roku jako koncept. Teraz przyszła pora na samochód produkcyjny, którego mają powstać 33 sztuki. Auto od początku budziło sporo kontrowersji. Twórcy za cel obrali stworzenie nowoczesnej interpretacji klasycznej Giulii wprowadzonej na rynek przeszło 61 lat temu. 

Niemal każdy panel nadwozia Giulii został zmieniony przez dom projektowy. Z przodu znajdziemy cztery okrągłe reflektory LED. Nowa jest także przednia osłona chłodnicy w kształcie tradycyjnego scudetto. O ile opinia publiczna wyraża się dość pochlebnie o samym przodzie, o tyle cała reszta nadwozia wzbudza więcej mieszanych opinii. Jest mnóstwo elementów stylistycznych, które – zdaje się – nie współgrają ze sobą i tworzą wrażenie chaotycznego designu. Niektórzy z internautów sugerują, że auto wygląda tak, jakby zostało opracowane z myślą o gustach azjatyckiej klienteli.

Wnętrze również zostało nieco przeprojektowane, ale wciąż utrzymuje szyk znany z auta-dawcy, czyli zwykłej Giulii. Kluczowe elementy pozostały niezmienione. W prezentowanym egzemplarzu dominują dwa kolory: kość słoniowa i brąz. Sporo elementów wykończono Alcantarą.

Zamontowano zawieszenie Bilstein, a 2,9-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy podniesionej do 570 KM współpracuje z 6-biegową skrzynią ręczną. ErreErre Fuoriserie planuje zbudować zaledwie 33 egzemplarze swojej retro Giulii, przy czym na ten moment ceny nie zostały ujawnione.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Quattroporte ma już 60 lat. Zadebiutowało 30 października 1963 roku
Next post
Uszkodzony w filmie Wilk z Wall Street Countach trafi na aukcję

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Powstaną 33 sztuki Giulii Q opracowanej na wzór oryginału z 1962 przez ErreErre Fuoriserie