fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Uszkodzony w filmie Wilk z Wall Street Countach trafi na aukcję

Uszkodzony w filmie Wilk z Wall Street Countach trafi na aukcję

Poważnie uszkodzone Lamborghini Countach 25th Anniversary z 1989 roku było prowadzone przez Leonardo DiCaprio w słynnej scenie wypadku, zrealizowanej na potrzeby filmu Wilk z Wall Street.

Poważnie uszkodzone Lamborghini Countach 25th Anniversary z 1989 roku zostanie zlicytowane 25 listopada na aukcji Bonhams  w Abu Dhabi. Oczekuje się, że cena pojazdu sięgnie nawet 2 mln dolarów.

Bonhams twierdzi, że ten Countach był widoczny w filmie przez około 3 minuty i 11 sekund. W dodatku został rozbity przez DiCaprio. Co ciekawe, reżyser Martin Scorsese nie był zadowolony z uszkodzeń samochodu podczas kaskaderskich wyczynów i kazał ciężarówce z platformą uderzyć w niego wiele razy, aby wyrządzić jeszcze więcej szkód. Drugi Countach użyty podczas kręcenia filmu zostanie sprzedany na aukcji w grudniu – w rzeczywistości wypożyczono go na potrzeby filmu i pojawił się na ekranie na 16 sekund.

Zwycięzca licytacji otrzyma nie tylko sam samochód, ale także niestandardowy strój, który DiCaprio nosił podczas scen zderzenia, krzesło reżyserskie i clapboard podpisany przez: DiCaprio, Scorsese i Margot Robbie, dwie bluzy załogi, dwie płyty DVD z filmem oraz listy autentyczności od firmy produkcyjnej.

Lamborghini zbudowało zaledwie 658 egzemplarzy Countach 25th Anniversary, a ten samochód jest prawdopodobnie jednym z zaledwie 12. dostarczonych do USA z lakierem Bianco Polo i pasującym białym wnętrzem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Powstaną 33 sztuki Giulii Q opracowanej na wzór oryginału z 1962 przez ErreErre Fuoriserie
Next post
Carlos P6, Leclerc DNS w GP Brazylii. Alfa Romeo poza punktami

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Uszkodzony w filmie Wilk z Wall Street Countach trafi na aukcję