fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Prezydent Ferrari życzył sukcesów! Nowa Italia dla Polaka

Prezydent Ferrari życzył sukcesów! Nowa Italia dla Polaka


Nowe auto to po prostu kosmos! O dwie klasy wyżej od poprzedniego modelu, który przecież wciąż należy do najszybszych w klasie GT2


Na torze testowym w Fiorano firma Ferrari przekazała zespołowi Kessel Racing samochód Ferrari 458 Italia, którym Michał Broniszewski i Philipp Peter będą startować w tegorocznej serii International GT Open. 

W przekazaniu wzięli udział obydwaj kierowcy, przedstawiciele firmy Michelotto, która na zlecenie Ferrari buduje i obsługuje samochody klasy GT oraz inżynierowie zespołu Kessel Racing.  Obecny był prezydent firmy Ferrari Luca Cordero di Montezemolo, który osobiście życzył załodze sukcesów i tytułu mistrzowskiego w nowym samochodzie.

"Wreszcie nadszedł dzień, na który już nie mogłem się doczekać!" – powiedział Michał Broniszewski. "Nowym samochodem będziemy jeździć w serii International GT Open.  Naszym celem jest tytuł mistrzowski.  To bardzo ambitne zadanie, bo konkurencja jest bardzo, bardzo mocna.  Obecność pana di Montezemolo to dla nas wielki zaszczyt i dowód na to, jak poważnie Ferrari nas traktuje."


 
Jak się dowiadujemy obydwaj kierowcy spędzili na torze niemal cały dzień. Każdy z nich pokonał po około 40 okrążeń 3-kilometrowego toru. 
 
"Bardzo szybko zaprzyjaźniłem się z nowym samochodem. Polubiłem go od pierwszego okrążenia!   Wraz z Philippem skupiliśmy się na szukaniu optymalnych ustawień samochodu. To bardzo ważne, bo pierwszy start już za niespełna 2 tygodnie, więc pozostało niewiele czasu. 

Nowe auto to po prostu kosmos! O dwie klasy wyżej pod każdym względem od poprzedniego modelu, który przecież wciąż należy do najszybszych w klasie GT2.  Samochód ma ogromny potencjał. Wiążemy z nim ogromne nadzieje. Już nie mogę się doczekać pierwszego startu!" 

Kalendarz serii International GT Open w sezonie 2011
30 kwietnia – 1 maja – AUTODROMO E & D. FERRARI, IMOLA (Włochy)
14-15 maja – CIRCUIT DE NEVERS MAGNY-COURS (Francja)
25-26 czerwca – CIRCUIT DE SPA-FRANCORCHAMPS (Belgia)
23-24 lipca – BRANDS HATCH GRAND PRIX CIRCUIT (Wielka Brytania)
27-28 sierpnia – RED BULL RING, ZELTWEG  (Austria)
17-18 września – AUTÓDROMO DO ALGARVE, PORTIMÃO (Portugalia)
1-2 października – AUTODROMO NAZIONALE DI MONZA (Włochy)
29-30października – CIRCUIT DE CATALUNYA, BARCELONA (Hiszpania)

Poprzedni wpis
Spadły ceny pięciu kluczowych modeli Fiata
Następny wpis
Oto najlepszy samochód sportowy świata!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Prezydent Ferrari życzył sukcesów! Nowa Italia dla Polaka