fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Romeo Ferraris trzeci rok z rzędu weźmie udział w FIA WTCR w Giuliettcie

Romeo Ferraris trzeci rok z rzędu weźmie udział w FIA WTCR w Giuliettcie

1 września 2020 roku zespół Mulsanne ogłosił, że wystartuje w FIA WTCR w Alfie Romeo Giuliettcie Veloce TCR by Romeo Ferraris z francuskim kierowcą Jean-Karlem Vernayem.

Urodzony 31 października 1987 roku w Villeurbanne Francuz jest jednym z najbardziej doświadczonych kierowców na międzynarodowej scenie TCR. Wygrał 19 wyścigów, z czego cztery w WTCR, a ponadto jest bardzo renomowanym kierowcą GT. Jean-Karl ma na swoim koncie zwycięstwa w TCR International Series w 2017 r., Indy Lights w 2010 r. oraz w 24-godzinny Le Mans w 2013 r. w klasie LMGTE Am. Wykazał wielki potencjał i udowodnił, że jest wszechstronny i ma talent.

Nominacja Vernay’a będzie stanowić solidną podstawę dla zespołu Mulsanne przed sezonem, w którym przeprowadzenie testów będzie prawie niemożliwe ze względu na „zbity w czasie” kalendarz. Do tego dochodzi czynnik w postaci zmiany dostawcy opon, ale ekipa wierzy, że z doświadczeniem Jeam-Karla bez problemu stawią czoła wszelkim wyzwaniom.

Debiut Jean-Karla odbędzie się podczas zbiorowych testów na torze Salzburgring już 10 września, na krótko przed oficjalnym rozpoczęciem sezonu na austriackim torze. Zarówno Vernay jak i Team Mulsanne dobrze znają ten obiekt, choć będzie to ich wspólny debiut.

Michela Cerruti, Romeo Ferraris Operations Manager, wiąże duże nadzieję z tym sezonem:

Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy powitać Jean-Karla w naszej rodzinie. Jego wybór jest wynikiem szczegółowej analizy wymaganych w tym roku cech naszego kierowcy. W przeszłości dokonaliśmy wyborów, które stanowiły również rodzaj zakładu. Udało się to dobrze, ale podejmowaliśmy pewne ryzyko, na które nie możemy sobie pozwolić w roku takim, jak 2020. Uważamy, że Vernay stanowi gwarancję, a tego właśnie potrzebujemy. 2020 FIA WTCR to dla nas ogromna inwestycja, którą postanowiliśmy podjąć również w celu wsparcia wysiłków organizacyjnych wprowadzonych przez Eurosport Events, aby przyczynić się do wspólnego wzmocnienia sportów motorowych w niełatwych czasach, w których żyjemy.

Swoje trzy grosze dorzucił sam Jean-Karl Vernay:

Czekałem z niepokojem na tę chwilę! Z przyjemnością ogłaszam, że osiągnęliśmy porozumienie z zespołem Mulsanne w sprawie udziału w WTCR za kierownicą TCR Alfa Romeo Giulietta Veloce by Romeo Ferraris. W ostatnich latach miałem okazję poznać Mulsanne i jestem bardzo szczęśliwy, że do nich dołączyłem. Choć Romeo Ferraris jest z pewnością mniejszym konstruktorem w porównaniu z innymi markami, zawsze byłem pod wrażeniem ich pasji i determinacji oraz wyników, jakie udało im się osiągnąć w FIA WTCR, najważniejszych mistrzostwach samochodów turystycznych, również dzięki wspaniałej pracy promocyjnej Eurosport Events. Jestem przekonany, że ja i zespół potrafimy być konsekwentni i dlatego mierzymy w czołową dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu po tak długiej przerwie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
MC20 w kolejnym zwiastunie. Zadebiutuje 9. września 2020
Next post
Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Racing ORLEN gotowe na rundę na torze Monza

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Romeo Ferraris trzeci rok z rzędu weźmie udział w FIA WTCR w Giuliettcie