fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Samochód jak narkotyk. Gdzie?

Samochód jak narkotyk. Gdzie?

Mały wóz, duży
wóz… byle nie autobus. Który naród unika transportu publicznego jak
ognia?

 Włosi! Tak wynika z raportu dotyczącego transportu w miastach. Włoszki i Włosi w przeszło 80 proc. przypadków wybierają samochód jeśli mają coś do załatwienia. Nie pomaga błaganie, od lat na nic zdają się apele do zmotoryzowanych mieszkańców miast, by zrezygnowali z aut i wybierali środki komunikacji miejskiej – przede wszystkim po to, by doprowadzić do odblokowania zakorkowanych ulic.

Mimo kryzysu i skoków cen na rynku paliw Włosi wciąż uzależnieni są od swych samochodów – czytamy w raporcie sporządzonym przez instytut ds. transportu Isfort. Co więcej, w 2009 roku wskaźnik korzystania z aut wzrósł o ponad 4 procent. To zaś tłumaczy się tym, że właśnie z powodu kryzysu ludzie kupowali samochody dzięki ulgom, wprowadzonym w ramach rządowego wsparcia dla przemysłu motoryzacyjnego. A o 5,4 proc. spadła w zeszłym roku liczba pasażerów transportu miejskiego.

Ponadto z badań wynika, że z samochodem nie mogą rozstać się przede wszystkim mieszkańcy miast o liczbie ludności mniejszej niż 100 tysięcy. Oni wybierają własne auto w ponad 90 proc. przypadków.

Przywiązanie do aut wynika w dużej mierze z fatalnych ocen stanu transportu publicznego w miastach. W dziesięciopunktowej skali otrzymał on od Włochów 6 punktów, czyli – przekładając na szkolne oceny – "dostatecznie".

Hmm… trudno się tym Włochom dziwić, mając takie auta jak to na zdjęciu niżej wręcz bluźnierstwem jest jazda komunikacją miejską Smiley

Poprzedni wpis
Barchetty wystartowały!
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Samochód jak narkotyk. Gdzie?