fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Scuderia Ferrari na 6. i 7. miejscach w GP Styrii

Scuderia Ferrari na 6. i 7. miejscach w GP Styrii

W GP Styrii triumfował Max Verstappen, przecinając linię mety po godzinie, 22 minutach i 18 sekundach od startu. 35 sekund za nim dojechał Lewis Hamilton, a około 12 sekund później – Valtteri Bottas. Carlos Sainz był 6., Charles Leclerc 7., Kimi Raikkonen 11., a Antonio Giovinazzi – 15.

Już sama sesja kwalifikacyjna nie ułożyła się po myśli zespołu Scuderia Ferrari. O ile Charles Leclerc wykręcił 7. w kolejności najszybsze okrążenie, o tyle Carlos Sainz musiał zadowolić się dopiero 12. pozycją. Antonio Giovinazzi był 15., a Kimi Raikkonen – 18. W wyścigu tempo kierowców Scuderia Ferrari było przyzwoite. Carlos Sainz wykręcił 4. najszybsze okrążenie, a Charles Leclerc – 6. 

Wypowiedzi kierowców

Charles Leclerc:

To słodko-gorzkie uczucie. Incydent na pierwszym okrążeniu sprawił, że znaleźliśmy się z tyłu. Szkoda, bo straciliśmy dobrą okazję, by przywieźć do domu jeszcze lepszy wynik. Od drugiego okrążenia uważam, że był to jeden z moich najlepszych wyścigów w Formule 1. Samochód był niesamowity, tempo było dobre, a ja wykorzystywałem każdą okazję, aby mocno odrabiać straty. Jeśli chodzi o osiągi, wydobyliśmy z samochodu maksimum możliwości. To pokazuje, jak wiele pracy było za kulisami i jak wspaniałą pracę wykonał zespół, zwłaszcza w ostatnim tygodniu. Musimy przejrzeć wszystkie dane, aby dokładnie zrozumieć, jak osiągnęliśmy ten krok, abyśmy mogli go powtórzyć w przyszłym tygodniu.

Carlos Sainz:

Miałem mocny wyścig i to dobry wynik dla zespołu! Mieliśmy dobre tempo od samego początku, aż do samego końca. Udało mi się przejechać bardzo długi pierwszy stint, robiąc bardzo dobre okrążenia od momentu, gdy miałem przed sobą wolny tor, dzięki czemu udało mi się podciąć niemal całą środkową stawkę. Zjazd do pit stopu był bardzo udany, co dało nam szansę na pogoń za piątym miejscem, ponieważ miałem bardzo dobre tempo na twardej mieszance. Niestety sporo okrążeń zajęło mi oddublowanie, za to kiedy jechałem za Hamiltonem, cierpiały przednie opony. Gdy znów miałem przed sobą czysty tor jazdy, było już za późno, by spróbować wyprzedzić Norrisa. Jutro zaczniemy pracować pod kątem drugiego wyścigu tutaj. Mamy szansę na poprawę i chcemy zrobić wszystko co w naszej mocy, aby uzyskać kolejny dobry wynik.

Kimi Raikkonen:

Dziesięć okrążeń więcej i prawdopodobnie moglibyśmy zdobyć kilka dobrych punktów, ale niestety tak się nie stało. Myślę, że zrobiliśmy dziś wszystko co mogliśmy i osiągnęliśmy najlepszy wynik z punktu wyjścia: strategia była właściwa, mieliśmy dobre tempo i samochód. Dobrze wystartowałem, stoczyłem kilka fajnych pojedynków i wyprzedziłem kilka samochodów, ale ostatecznie zabrakło tylko punktów. Postaramy się o lepszą sobotę w przyszłym tygodniu i dać sobie większe szanse na punkty.

Antonio Giovinazzi:

Kiedy na pierwszym okrążeniu wpadasz w poślizg i musisz wracać z ostatniej pozycji, to zawsze oznacza trudny wyścig. Na początku musiałem bardzo mocno naciskać, aby dogonić grupę. Próba podcięcia poprzez szybką zmianę ogumienia na twardą mieszankę spowodowało mocną degradację ogumienia pod koniec rywalizacji. Mimo to tempo wyścigowe nie było złe, co pokazał Kimi zajmując P11. Jeśli w przyszłym tygodniu będziemy mieli dobre kwalifikacje i unikniemy kłopotów na pierwszym zakręcie, możemy mieć nadzieję na lepszy wynik i przywiezienie punktów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini Huracan EVO to nowy samochód „Follow me” na lotnisku w Bolonii
Next post
Tiff Needell: Ferrari 488 Pista jest mniej wymagające, niż można przypuszczać

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Scuderia Ferrari na 6. i 7. miejscach w GP Styrii