fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Startujemy w międzynarodowej serii Endurance Sim Grid w Ferrari 488 GT3

Startujemy w międzynarodowej serii Endurance Sim Grid w Ferrari 488 GT3

W najbliższą sobotę, 14 listopada 2020 roku, o godzinie 15:00 rozpocznie się 4-godzinny wyścig na wirtualnym torze Barcelona w symulatorze Assetto Corsa Competizione. Na najwyższym splicie wystartuje w Ferrari 488 GT3 zespół ForzaItalia.pl eSports Team w składzie: Adam Dubiel i Paweł Jarzębowski. Do sezonu zapisani są jeszcze dwaj kierowcy – Lucjan Próchnica i Patryk Pyrchla. 

Ligę organizuje The Sim Grid, założony przez Coach DaveAcademy, czyli autorski projekt Davida Perela, utytułowanego kierowcy wyścigowego, startującego w seriach Blancpain Endurance Series i Blancpain GT World Challenge Europe w Ferrari 488 GT3. 

W szczytowym momencie trwania sesji prekwalifikacyjnej, na włoskim torze Misano, do sezonu było zapisanych 646 kierowców, tworzących 241 zespołów. Na przestrzeni kilku tygodni trwała batalia, która ostatecznie podzieliła poszczególne ekipy na 4 serwery, każdy liczący około 45 załóg. Zespół ForzaItalia.pl eSports Team zakwalifikował się na najwyższy split z 34. miejsca. O pozycji każdej ekipy decydowała średnia wyliczana na podstawie 10 najszybszych czasów dwóch kierowców. 

Drużyny będą rywalizować na 5 torach:

  • 4h of Barcelona – 14 listopada 2020
  • 4h of Imola – 12 grudnia 2020
  • 4h of Zolder – 9 stycznia 2020
  • 4h of Paul Ricard – 6 lutego 2020
  • 8h of Silverstone – 6 marca 2020

Na najwyższym serwerze zobaczymy aż 14 Mercedesów AMG GT3, 12 Lamborghini Huracanów GT3, a także 4 Lexusy RC F GT3. Pozostałe samochody występują w liczbie od 1 do 2 sztuk. Wśród nich są: Aston Martin V8 Vantage GT3, Audi R8 LMS Evo, Bentley Continental GT3, BMW M6 GT3, Ferrari 488 GT3, Honda NSX GT3 Evo, Lamborghini Huracan GT3 Evo, McLaren 720S GT3, Porsche 911 II GT3 R. Wszystkie wydarzenia będą transmitowane na żywo z komentarzem na oficjalnym kanale The Sim Grid, na YouTubie.

Malowanie naszego zespołowego Ferrari 488 GT3 zostało przeniesione z ostatnich sezonów GT3, organizowanych przez ACLeague i Assetto Corsa Racing League.

Paweł Jarzębowski:

Sim Grid jest kolejną ligą zagraniczną, która przykuła naszą uwagę. Szczególnie nas zainteresował jeden z organizowanych przez Sim Grid sezonów – chodzi o wielogodzinną serię ze zmianą kierowców. Prekawlifikacje miały podzielić zespoły na poszczególne serwery. Postawiliśmy sobie poprzeczkę dość wysoko i od początku walczyliśmy o miejsce na najwyższym serwerze. Plan się powiódł, dzięki czemu będziemy rywalizować z najlepszymi ekipami w lidze. Na pierwszy ogień idzie Barcelona. Tor znakomicie wszystkim znany i przez to, wydawałoby się, że łatwy i przyjemny. Czasy rywali na oficjalnych serwerach treningowych pokazują jednak, że mamy nad czym pracować i co poprawiać. Każdy z nas chce pokazać się z jak najlepszej strony i zrobimy wszystko, aby dobrze wypaść na scenie międzynarodowej.

Kwalifikacje:

Wyścig:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Kadr z Assetto Corsy

Previous post
Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Racing ORLEN gotowe na tegoroczne GP Turcji
Next post
Włoska policja przetransportowała nerkę w Huracanie, pokonując 500 km w nieco ponad 2 godziny

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Startujemy w międzynarodowej serii Endurance Sim Grid w Ferrari 488 GT3