fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis rozszerzył Heritage Parts o 31 nowych komponentów

Stellantis rozszerzył Heritage Parts o 31 nowych komponentów

Projekt realizowany wspólnie przez Heritage i Mopar® oferuje kolekcjonerom i właścicielom wybór oryginalnych części zamiennych do samochodów zabytkowych. Uruchomiony pod koniec 2019 roku katalog Heritage Parts został teraz rozszerzony o nowe produkty, niektóre dostępne w limitowanych edycjach.

Wśród wielu fascynujących projektów w Heritage – dziale Stellantis zajmującym się ochroną i promocją historycznego dziedzictwa Alfy Romeo, Fiata, Lancii i Abartha – na szczególną uwagę zasługuje Heritage Parts – linia części zamiennych do klasycznych samochodów wiernie odtworzonych dzięki współpracy z Mopar®, marką zajmującą się pomocą, częściami zamiennymi i obsługą klienta dla pojazdów należących do grupy.

Rozpoczęty pod koniec 2019 roku projekt został zapoczątkowany wraz z pokazaniem przednich i tylnych zderzaków dla Lancii Delty HF Integrale i Lancii Delty HF Integrale Evoluzione, a następnie był kontynuowany rozszerzeniem oferty o przednie i tylne zderzaki dla Alfy Romeo 147 GTA oraz praktyczny zestaw do pielęgnacji samochodu ze specjalnymi produktami do dbania o samochody zabytkowe.

Wyjątkowość linii Heritage Parts polega na możliwości wykorzystania oryginalnych form i materiałów strzeżonych przez grupę, co gwarantuje najwyższą jakość i idealne dopasowanie części zamiennych, a także zapewnia, że samochody mogą wyjechać w drogę w pełnej zgodności z obowiązującymi przepisami homologacyjnymi.

Podążając za sukcesem pierwszych produktów wprowadzonych na rynek, Heritage Parts rozszerza obecnie swoją ofertę o 7 specjalnych paneli stalowych dla Lancii Delty HF Integrale Evoluzione: maskę, błotniki i panele drzwiowe stają się w ten sposób integralną częścią katalogu oficjalnych części zamiennych dla samochodów klasycznych. Panele stalowe są produkowane przy użyciu formy uzyskanej w procesie inżynierii odwrotnej, zoptymalizowanej na podstawie skanów modelu Lancia Delta HF Integrale Evoluzione należącego do kolekcji historycznej Heritage. Użyty materiał to stal niskowęglowa – ten sam stop, co w oryginalnym elemencie, ulepszony dzięki dodatkowej galwanizacji.

Oprócz tych odtworzonych części zamiennych, do katalogu dołącza teraz 31 innych oryginalnych komponentów. Są one dostępne w ograniczonej ilości, przeznaczone do modeli: Alfa Romeo GTV/Spider, GT, 147, 156, Fiat Coupé i Barchetta. Konkretnie chodzi o 10 jednostek sterujących wtryskiem i 21 części karoserii, wśród których znajdują się zderzaki, błotniki, drzwi, klapy bagażnika i maski. Wszystkie te części zamienne są niezbędne do zabezpieczenia wartości kolekcjonerskiej tych youngtimerów. Biorąc pod uwagę ich ograniczoną dostępność, mogą one również stać się cenną inwestycją na przyszłość.

Produkty z serii Heritage Parts można zamówić w autoryzowanej sieci Stellantis lub bezpośrednio w sklepie Mopar Store.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tak wygląda Kimera EVO37. Powstanie 37 sztuk
Next post
Unikatowa Alfa Romeo GT Junior CLR trafiła na aukcję. I nie została sprzedana

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis rozszerzył Heritage Parts o 31 nowych komponentów