fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Syn i ojciec otrzymali Aventadora na 2 tygodnie w zamian za replikę

Syn i ojciec otrzymali Aventadora na 2 tygodnie w zamian za replikę

W bieżącym roku syn wraz z ojcem – mieszkający w miejscowości Erie, w stanie Kolorado – stali się sensacją za sprawą realizowanego projektu Aventadora przy użyciu drukarki 3D. Ich wysiłek został nagrodzony przez Lamborghini, które użyczyło im na 2 tygodnie model Aventador S.

To czasochłonne przedsięwzięcie rozpoczęło się niemal dwa lata temu. Sterling Backus i jego 12-letni syn Xander, na bazie Corvetty C5 z 2003 roku napędzanej 5,7-litrowym silnikiem GM LS1, zaczęli budować replikę Aventadora SV. Pasja ojca i syna nie pozostała niezauważona przez firmę z siedzibą w Sant’Agata Bolognese, która postanowiła sprawić im bożonarodzeniową niespodziankę. Pod osłoną nocy replika supersportowego Lamborghini została podmieniona na oryginał. 

Przy okazji tego wydarzenia powstało nagranie upamiętniające te wyjątkowe dla rodziny Backus święta. Sterling opowiedział historię o tym, jak włoska firma skontaktowała się z nim, wychodząc z propozycją nie do odrzucenia. Nad ranem ojciec zaprowadził syna do garażu mówiąc, że przez noc chyba udało mu się dokończyć projekt:

Sterling nagrał wideobloga opisując to niezwykłe wydarzenie:

O bożonarodzeniowej akcji opowiedziała Katia Bassi, piastująca stanowisko dyrektora ds. marketingu i komunikacji w Automobili Lamborghini:

Automobili Lamborghini jest przeciwny wszelkim falsyfikatom. Jednak prawdziwa historia tak autentycznej pasji zasługuje na to, by ją zaprezentować, dlatego zdecydowaliśmy się opowiedzieć o projekcie Sterlinga i Xandera w naszym świątecznym wideo z 2019 roku. 

Obecnie w ofercie Lamborghini miejsce na samym szczycie zajmuje Aventador SVJ z 6,5-litrowym silnikiem V12 o mocy 770 KM i 720 Nm, który na przejechanie 20,6-kilometrowego okrążenia na torze Nürburgring Nordschleife potrzebował zaledwie 6:44.97 minuty.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari Magazine zachwycony postacią Agaty Smółki
Następny wpis
Tak wyglądają narodziny SF90 Stradale

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Syn i ojciec otrzymali Aventadora na 2 tygodnie w zamian za replikę