fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tak wygląda zakamuflowany Aventador Performante

Tak wygląda zakamuflowany Aventador Performante

W internecie pojawia się coraz więcej szpiegowskich zdjęć zakamuflowanego Lamborghini Aventadora, które zdają się potwierdzać nieoficjalne doniesienia, jakoby firma z Sant’Agata Bolognese przygotowywała kolejny model z serii Performante.

Najprawdopodobniej Włosi dokonują ostatnich szlifów topowego wariantu Aventadora sprawdzając, jak to auto sprawuje się w różnych warunkach drogowych i atmosferycznych. Performante na tle poliftowego modelu S wyróżnia się m.in. wysoko umieszczonymi końcówkami układu wydechowego, potężniejszym dyfuzorem, a także przeprojektowanym spojlerem.

Można się zatem spodziewać, że to flagowe Lamborghini również będzie korzystać z dobrodziejstw bardzo zaawansowanej aktywnej, inteligentnej aerodynamiki, określanej mianem Aerodinamica Lamborghini Attiva. Jej działanie zobrazowano na przykładzie Huracana Performante:

Zmiany w nadwoziu objęły nie tylko nowe elementy tyłu. Auto zyskało przeprojektowany przedni zderzak, poszerzone zewnętrzne listwy przyprogowe, a także powiększone wloty powietrza.

Jak na razie nic nie wiadomo na temat danych technicznych. Zdaniem ekspertów Aventador wciąż będzie napędzany tym samym 6,5-litrowym silnikiem V12, który po modernizacjach ma dysponować mocą przekraczającą nawet 800 KM.

Lamborghini Aventador

Supersamochód w produkcyjnej wersji zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w 2011 roku. Na bazie następcy Murcielago, Lamborghini opracowało m.in. takie wyjątkowe, limitowane modele, jak Veneno, Veneno Roadster, Centenario i Centenario Roadster.

W 2017 roku Włosi sprzedali 1173 egzemplarze Aventadora.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Kadr z YouTube’a

Poprzedni wpis
Elektryczna pięćsetka
Następny wpis
Sprzedaż Alfy w USA wzrasta, Fiata maleje

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Tak wygląda zakamuflowany Aventador Performante