fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Unikatowe Ferrari F40 w kolorze Nardo Grey sprzedane za 2,75 mln dolarów

Unikatowe Ferrari F40 w kolorze Nardo Grey sprzedane za 2,75 mln dolarów

Podczas organizowanej w Scottsdale aukcji Barrett-Jackson za kwotę 2,75 mln dolarów sprzedane zostało Ferrari F40 z 1989 roku w kolorze Nardo Grey. Ten konkretny egzemplarz może zostać dostrojony tak, aby jego jednostka generowała okrągłe 1000 KM.

F40 jest prawdziwą ikoną, ale ten konkretny egzemplarz jest inny niż większość. Został dostarczony jako nowy do dealera Ferrari Kroymans Automotive w Holandii w listopadzie 1989 roku i 3 lata później został przebudowany pod kątem wyścigów przez Petera van Erpa z Cavallino Tuning i przemalowany na żółto.

Samochód był następnie używany w wyścigach w sezonach 1993 i 1994, po tym jak został sprzedany do Dutch Racing Promotions. W połowie lat 90. F40 przeszło znaczącą modernizację silnika, dzięki czemu podwójnie turbodoładowane V8 mogło osiągać moc ponad 700 KM. Auto brało udział w wyścigach w sezonie 1998 jako własność kolekcjonera Ferrari – Michela Oprey’a – i przeszło różne inne modernizacje mechaniczne.

Po zdjęciach samochodu widać, na jak szeroką skalę dokonano modyfikacji. W oczy rzuca się maska z otworem wlewu paliwa. Nawet zewnętrzne lusterka boczne nie są oryginalne, a z tyłu dostrzec możemy wielkie skrzydło z włókna węglowego. Spore wrażenie robi także wnętrze z wyścigowymi fotelami z włókna węglowego, wykończone tkaniną o kolorze niebieskim. Podobać się mogą czerwone pasy Sabelt, jak i prosta trójramienna kierownica.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Barrett-Jackson

Previous post
Huayra BC z przebiegiem 3 mil jest do kupienia. Powstało tylko 40 sztuk
Next post
Fiat Tipo Cross – test prawie długodystansowy

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Unikatowe Ferrari F40 w kolorze Nardo Grey sprzedane za 2,75 mln dolarów