fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Urus z rekordem prędkości na zamarzniętym jeziorze Bajkał

Urus z rekordem prędkości na zamarzniętym jeziorze Bajkał

Automobili Lamborghini po raz pierwszy wzięło udział w Days of Speed na zamarzniętym jeziorze Bajkał, gdzie Lamborghini Urus pokonał ekstremalne wyzwanie i ustanowił rekord 1000 metrów, osiągając średnią prędkość 114 km/h ze startu zatrzymanego.

Pilotowany przez 18-krotnego rekordzistę rosyjskiego Days of Speed, Andreya Leontyeva, maksymalna zarejestrowana prędkość Urusa podczas rekordowego sprintu wyniosła imponujące 298 km/h, pomimo znacznego ocieplenia lodu na najgłębszym jeziorze świata. Podczas jazd treningowych SUV osiągnął nawet maksymalną prędkość 302 km/h. Oficjalne dane zarejestrowane przez FIA i RAF (Rosyjską Federację Samochodową) zostaną opublikowane w kwietniu.

Lamborghini Urus zademonstrował znakomite osiągi i wyjątkową zwrotność na lodzie, pomimo śliskiej nawierzchni powodującej ograniczoną trakcję oraz silnych podmuchów wiatru. Osiągnięcie skomentował Konstantin Sychev, szef Lamborghini Eastern Europe i CIS:

Lamborghini zawsze wyznacza sobie ambitne i śmiałe cele, wzmacniając niezrównane wzorce osiągów oraz potwierdzając wrodzoną innowacyjność i sprawność techniczną naszych supersportowych samochodów. To ekstremalne wyzwanie po raz kolejny dowiodło, że Urus zapewnia osiągi, jakich oczekuje się od Lamborghini pod względem przyspieszenia i prędkości maksymalnej, a także prowadzenia w każdych warunkach: czy to autostradzie, trasie off-roadowej, a nawet lodzie. 

Lamborghini Urus jest wyposażony w 4,0-litrowy silnik V8 twin-turbo o mocy 650 KM przy 6 000 obr./min (maksymalnie 6 800 obr./min), wytwarzający maksymalny moment obrotowy 850 Nm przy 2250 obr./min. Z mocą 162,7 KM/l Urus wyróżnia się jedną z najlepszych specyfikacji w swojej klasie i oferuje świetny stosunek masy do mocy, wynoszący 3,38 kg/KM. Urus przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sekundy, od 0 do 200 km/h w 12,8 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 305 km/h, co czyni go jednym z najszybszych dostępnych SUV-ów na rynku.

Coroczny festiwal Days of Speed odbył się w dniach 10-13 marca. To oficjalne wydarzenie sportowe organizowane przez firmę LAV-racing, poświęcone jest ustanawianiu rekordowych prędkości na lodzie. Impreza ściśle przestrzega wszystkich przepisów FIA i RAF (Russian Automobile Federation).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Następca Aventadora zostanie pokazany w 2021. Do sprzedaży trafi w 2022
Next post
Maserati Bora obchodzi 50. urodziny

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Urus z rekordem prędkości na zamarzniętym jeziorze Bajkał