fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Następca Aventadora zostanie pokazany w 2021. Do sprzedaży trafi w 2022

Następca Aventadora zostanie pokazany w 2021. Do sprzedaży trafi w 2022

Lamborghini przygotowuje się do wypuszczenia na rynek długo wyczekiwanego następcy Aventadora w 2022 roku. Nowy supersamochód z silnikiem V12, w przeciwieństwie do swojego poprzednika będzie wyposażony w hybrydowy układ napędowy, co jest jednym z pierwszych kroków, jakie podejmuje marka, aby „wymyślić” siebie na nowo w erze elektryczności.

Nowa flagowa maszyna producenta z Sant’Agata ma zostać ujawniona w tym roku i wejdzie do sprzedaży wkrótce po pojawieniu się hybrydowej wersji plug-in SUV-a Urusa. Ma to być ostatni seryjnie produkowany supersamochód Lamborghini, w którym zastosowany zostanie słynny 6,5-litrowy silnik V12, a kolejna generacja będzie prawdopodobnie napędzana elektrycznie.

Pomimo pandemii koronawirusa, Lamborghini opublikowało drugi najlepszy wynik finansowy w swojej historii w 2020 roku, a szefem firmy został Stephan Winkelmann, który dołączył do Lamborghini po okresie spędzonym w Audi Sport i Bugatti. Na tym etapie włoska firma z Sant’Agata Bolognese skupia się na opracowaniu jasnej wizji co do elektryfikacji marki, o czym wspomniał Winkelmann:

Musimy to zrobić tak, abyśmy pozostali sobą poprzez wymyślanie Lamborghini na nowo – trzeba zmienić wszystko tak, aby nie zmieniać niczego. Wyzwanie polega na tym, jak dopasować się do żądań ustawodawców, a jednocześnie nie rozczarować oczekiwań klientów w nadchodzących latach. Nad tym właśnie teraz pracujemy.

Szef techniczny Lamborghini Maurizio Reggiani potwierdził wcześniej, że następca Aventadora zachowa wolnossący silnik V12 z elementem hybrydowym zastosowanym w celu dodania dodatkowej mocy i wydajności oraz jako substytut turbosprężarki. Reggiani zasugerował również, że firma rozważa zastosowanie systemu napędu na cztery koła podobnego do Ferrari SF90, z V12 napędzającym tylną oś i silnikiem elektrycznym umieszczonym na przedniej osi.

Dodatkowa waga rozbudowanego systemu hybrydowego i jego wpływ na osiągi supersamochodu pozostaje problemem dla Lamborghini i uważa się, że firma pracuje nad systemem łączącym baterię litowo-jonową z superkondensatorem dla zwiększenia mocy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Maserati MC20 z nagrodą Best of the Best Red Dot Awards w kategorii designu
Next post
Urus z rekordem prędkości na zamarzniętym jeziorze Bajkał

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Następca Aventadora zostanie pokazany w 2021. Do sprzedaży trafi w 2022