fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoski Czerwony Krzyż otrzyma flotę 300 Fiatów i Jeepów oraz 5 ambulansów Ducato

Włoski Czerwony Krzyż otrzyma flotę 300 Fiatów i Jeepów oraz 5 ambulansów Ducato

Bank FCA i jego spółka zależna Leasys podejmują działania mające na celu wsparcie Włoch po wybuchu epidemii Covid-19, udostępniając Włoskiemu Czerwonemu Krzyżowi flotę 300 pojazdów marek Fiat i Jeep oraz 5 karetek pogotowia ratunkowego na bazie Fiata Ducato, aby przyczynić się do rozwiązania problemu zagrożenia zdrowia.  

Dzięki Leasys wolontariusze Czerwonego Krzyża rozmieszczeni w całym kraju będą mogli liczyć na dodatkowe wsparcie w codziennych dostawach podstawowych artykułów pierwszej potrzeby i leków we włoskich miastach dla osób potrzebujących pomocy.  

Od początku epidemii Włoski Czerwony Krzyż zaangażował się na wiele sposobów, zapewniając pomoc i wsparcie logistyczne, zdrowotne, psychologiczne, a także bezpieczny transport osób potrzebujących hospitalizacji lub pomocy domowej. Postanowił też przekształcić tę sytuację kryzysową w „czas dobroci”, intensyfikując w całym kraju wszystkie usługi świadczone na rzecz najbardziej bezbronnych członków społeczeństwa, takie jak dostarczanie do domu żywności, lekarstw i innych podstawowych artykułów pierwszej potrzeby, a także transport społeczny. Codziennie tysiące osób dzwoni pod bezpłatny numer 800 065 510, aby poprosić o pomoc.  

Francesco Rocca, prezes Włoskiego Czerwonego Krzyża jest wdzięczny za pomoc:

Dzięki hojnej darowiźnie Banku FCA i jego filii Leasys będziemy mogli poprawić nasze usługi i być bliżej ludzi, którzy w tym czasie najbardziej potrzebują wsparcia. Osoby starsze, z obniżoną odpornością i wszyscy ci, którzy nie mogą wyjść na zakupy, potrzebują kogoś, kto może pomóc. Dlatego właśnie istnieje Un’Italia che Aiuta.

Giacomo Carelli, prezes i dyrektor generalny Banku FCA cieszy się, że może się zaangażować w to szczytne przedsięwzięcie:

Bank FCA i Leasys są dumne z tego, że mogą w konkretny sposób przyczynić się do rozwoju inicjatyw Włoskiego Czerwonego Krzyża i jego wolontariuszy oraz społeczności lokalnej, starając się wspierać tych, którzy potrzebują pomocy, aby jak najszybciej stawić czoła i wspólnie przezwyciężyć tę sytuację kryzysową.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Grand Cherokee Trackhawk kontra Lamborghini Urus w starciu na prostej
Następny wpis
Młody kierowca FDA zajął 9. miejsce w wirtualnym F1 wyścigu w Bahrajnie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Włoski Czerwony Krzyż otrzyma flotę 300 Fiatów i Jeepów oraz 5 ambulansów Ducato