fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Młody kierowca FDA zajął 9. miejsce w wirtualnym F1 wyścigu w Bahrajnie

Młody kierowca FDA zajął 9. miejsce w wirtualnym F1 wyścigu w Bahrajnie

Młody uczeń Ferrari Driver AcademyDino Beganovic – ukończył Virtual Bahrain Grand Prix na 9. miejscu. Wyścig odbył się na torze Sakhir na oficjalnej platformie Formuły 1 używanej przez profesjonalnych simracerów w ramach F1 Esports Series. Ostatnią edycję tej serii wygrał David Tonizza z FDA Hublot Esports Team.

Dla Dino to był debiut w barwach Ferrari biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne Mistrzostwa Włoch w Formule 4 jeszcze się nie rozpoczęły. Jego partner z zespołu – Robert Shwartzman – miał problemy ze swoim sprzętem, przez co ostatecznie nie wystartował.

W 18-minutowej sesji kwalifikacyjnej Dino i Robert zajęli, odpowiednio, 7. i 8. miejsce. Jednak łatwo nie było przez wzgląd na mniej doświadczonych kierowców, którzy wielokrotnie zwiedzali miejsca poza torem. 

Pierwotnie zakładano, że kierowcy w wyścigu przejadą połowę dystansu rzeczywistego, czyli 28 okrążeń. Jednak problemy techniczne zawodników skłoniły dyrektora wyścigu do zmniejszenia liczby okrążeń do 14, co mocno zaważyło na strategii uczestników. 

Chwilę po tym, jak na torze zgasło pięć czerwonych świateł, Beganovic został uderzony przez inny samochód, przez co znalazł się poza torem, na końcu stawki i to ze sporymi uszkodzeniami. Robert Shwartzman na pierwszym okrążeniu jechał czwarty, a z czasem w wyniku kolizji z Stofflem Vandoornem spadł na 7. pozycję, po czym na 11. okrążeniu przez problemy techniczne zmuszony był wycofać się z rywalizacji. W międzyczasie Dino sukcesywnie przebijał się przez stawkę, w efekcie czego do mety dojechał na miejscu 9.

Powtórkę można obejrzeć w serwisie YouTube:

Wszyscy kierowcy mieli równe szanse, jak zresztą ujął to jeden z komentatorów: „wszystkie auta są równe, dlatego ten bolid Williamsa 2019 tak dobrze sobie radzi”.

Kolejne wirtualne Grand Prix odbędzie się za dwa tygodnie, 5. kwietnia 2020 roku na wirtualnym torze w Melbourne. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Włoski Czerwony Krzyż otrzyma flotę 300 Fiatów i Jeepów oraz 5 ambulansów Ducato
Następny wpis
Tak spisuje się Huracan Evo na Magny-Cours

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Młody kierowca FDA zajął 9. miejsce w wirtualnym F1 wyścigu w Bahrajnie