fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoskie Siły Zbrojne kontynuują współpracę z Alfą Romeo. Flotę zasilą nowe Giulie

Włoskie Siły Zbrojne kontynuują współpracę z Alfą Romeo. Flotę zasilą nowe Giulie

Współpraca Alfy Romeo z Włoskimi Siłami Zbrojnymi trwa nadal, a jej korzenie sięgają ponad siedemdziesięciu lat wstecz, kiedy to wszystkie Gazele nosiły emblematy Alfy Romeo: od tego czasu zaangażowanie w służbę prawu stało się nieodzownym elementem wszystkich najbardziej reprezentatywnych modeli.

Giulia Radiomobile 2.0 turbo 200 KM z 8-biegową automatyczną skrzynią biegów i niebieskim malowaniem została dziś dostarczona do Centro Stile, siedziby nowej centrali Alfa Romeo w Turynie. Samochód będzie wykorzystywany przez pracowników komendy głównej i posterunków Carabinieri do kontroli terytorium: jest to pierwszy z floty 1770 pojazdów. W ceremonii wzięli udział: prezes grupy Stellantis N.V. John Elkann, komendant generalny Karabinierów Teo Luzi, dyrektor generalny marki Alfa Romeo Jean-Philippe Imparato, dyrektor generalny Stellantis na Włochy Santo Ficili, komendant regionu Karabinierów Piemontu i Valle d’Aosta Aldo Iacobelli oraz komendant wojewódzki Karabinierów z Turynu Francesco Rizzo.

Pierwszą Alfą Romeo w służbie był model 1900 M Matta z 1951 roku. Rok później, wraz z modelem 1900 sedan, narodziła się Gazela. Przydomek zyskała dzięki swojej szybkości, zwinności i wytrzymałości. Jej bezpośrednim potomkiem była Giulia z lat sześćdziesiątych. Pojazd był użytkowany od 1963 do 1968 roku. Od tego czasu ścisła współpraca pomiędzy włoskimi służbami a Alfą Romeo trwa nieprzerwanie przez lata, a jej owocem są coraz bardziej wytrzymałe i niezawodne samochody.

Wiele ze wspomnianych modeli znajduje się na wystawie w muzeum Alfa Romeo w Arese, w sekcji Alfa Romeo in Divisa stworzonej we współpracy z Arma i zainaugurowanej 24 czerwca 2020 roku z okazji 100. urodzin marki. W stałej ekspozycji znajduje się sześć wybranych modeli Alfy Romeo. To właśnie z tej kolekcji pochodzi Giulia z 1968 roku, która towarzyszyła ceremonii przekazania pierwszego egzemplarza Giulii z nowej transzy 1770 aut.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Tavares daje Alfie Romeo i Lancii 10 lat na udowodnienie swojej wartości
Next post
Powstanie restomod Testarossa. Pojedzie nawet 320 km/h

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Włoskie Siły Zbrojne kontynuują współpracę z Alfą Romeo. Flotę zasilą nowe Giulie