fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Tavares daje Alfie Romeo i Lancii 10 lat na udowodnienie swojej wartości

Tavares daje Alfie Romeo i Lancii 10 lat na udowodnienie swojej wartości

Prezes Stellantis Carlos Tavares daje każdej z 14 marek FCA i PSA Group 10-letnie okno na realizację biznesplanu.

Zamiast podejmować natychmiastowe decyzje, Tavares zdecydował się dać liderom marek 10 lat, podczas których będą mieli zapewnione finansowanie oraz szansę na zbudowanie i realizację długoterminowej wizji. Stwierdził, że grupa kocha wszystkie marki. 

Szefowie marek otrzymają możliwość planowania różnych produktów przy wykorzystaniu zróżnicowanych technologii. Carlos jest zdania, że inne firmy nie stwarzają takich możliwości w branży motoryzacyjnej:

Jak wielu prezesów marek na świecie dostaje możliwość 10-letniego finansowania technologii i produktów w celu zapewnienia wzrostu? To jest to, co im dajemy, aby mieli szansę. Jeśli wygrają, będziemy bić brawo. Jeśli przegrają wtedy zobaczymy, co zrobimy. Różnorodność ma być wielką siłą, ponieważ daje firmie większą zdolność do zrozumienia świata i rynków, na których działamy, a także przynosi więcej różnych pomysłów i punktów widzenia, z których możemy spojrzeć na problemy i podjąć najlepsze możliwe decyzje dla firmy.

Patrząc w przyszłość Tavares widzi Afrykę, Azję, Amerykę Łacińską i Bliski Wschód jako regiony, w których Stellantis może nadal się rozwijać. Już teraz firma ma silną pozycję w Ameryce Łacińskiej, ale wciąż jest zdania, że i tam można pokusić się o wzrost wydajności. 

Fani włoskiej motoryzacji są szczególnie ciekawi, jak potoczą się losy marek Alfa Romeo i Lancia, których los był niepewny ze względu na przeprowadzoną w styczniu fuzję, w wyniku której powstał gigant o nazwie Stellantis. Na czele Alfy Romeo stanął Jean-Philippe Imparato. Pochlebnie wypowiedział się na temat jakości produktów włoskiej marki, choć udowodnił, że potrafi także spojrzeć krytycznie. W końcu zażądał przesunięcia terminu debiutu Tonale ze względu na zbyt słabą specyfikację wariantu plug-in.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Oto Abarth 1000 SP. Bazuje na 4C
Next post
Włoskie Siły Zbrojne kontynuują współpracę z Alfą Romeo. Flotę zasilą nowe Giulie

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Tavares daje Alfie Romeo i Lancii 10 lat na udowodnienie swojej wartości