fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nivola – współczesna Alfa Romeo 33 Stradale na bazie 4C

Nivola – współczesna Alfa Romeo 33 Stradale na bazie 4C

Designer Ugur Sahin stworzył wizualizację Alfy Romeo 4C w nowym nadwoziu, inspirowanym 33 Stradale. Samochód łączy w sobie retro design we współczesnym wydaniu oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne.

Twórca nazwał swoją kreację Nivola, co jest nawiązaniem do legendarnego kierowcy Alfy Romeo – Tazio Nuvolariego, znanego właśnie pod pseudonimem Nivola. Miał on na swoim koncie kilka zwycięstw Mille Miglia i Targa Florio, a także triumfował w barwach włoskiego zespołu w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

Pomysł na ten projekt zrodził się w głowie holenderskiego designera w 2018 roku, gdy ten odwiedził Pebble Beach Concours w Monterey. Miał wtedy okazję na żywo podziwiać dokładnie ten pojazd, który widać na filmie poniżej:

Ugur Sahin postanowił oddać hołd pięknej Alfie Romeo 33 Stradale, przygotowując jedyny w swoim rodzaju projekt, który – jak sam twierdzi – jest gotowy do produkcji. Bazuje na fabrycznym 4C, jednak wyróżnia się kompletnie przeprojektowanym nadwoziem. Jak na razie powstały jedynie wizualizacje, ale twórca nie ukrywa, że ma chrapkę na stworzenie kilku limitowanych egzemplarzy, o ile znajdą się chętni. W jego zamyśle wszystkie elementy nadwozia miałyby zostać wyprodukowane z aluminium lub włókna węglowego.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Ugur Sahin Design

Poprzedni wpis
Czołowe miejsca w DTM i wygrana zespołowa dla ForzaItalia.pl
Następny wpis
Nasz zespół wystartuje Ferrari 488 w serii GT3 RoS

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nivola – współczesna Alfa Romeo 33 Stradale na bazie 4C