fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zdalnie sterowany Aventador SV w skali 1:12 jako pomysł na produkt w Lego Ideas

Zdalnie sterowany Aventador SV w skali 1:12 jako pomysł na produkt w Lego Ideas

Lamborghini Aventador SV w momencie debiutu był najbardziej szalonym seryjnie produkowanym samochodem w gamie włoskiego producenta z Sant’Agata Bolognese. Auto wciąż pozostaje obiektem fascynacji i właśnie dlatego podjęta została inicjatywa mająca na celu wdrożenie tego modelu do produkcji w formie modelu LEGO w skali 1:12.

Ostateczna decyzja dotycząca losów tego projektu zostanie podjęta w oparciu o liczbę zwolenników. Aby wesprzeć propozycję należy wziąć udział w głosowaniu na oficjalnej stronie ideas.lego.com. Autko zbudowano przy użyciu oryginalnych części LEGO. Zdaniem twórcy, pojazd stanowi możliwie wierne odwzorowanie prawdziwego modelu. Oprócz elementów wizualnych, miniaturowy Aventador SV dysponuje działającymi światłami, niezależnym zawieszeniem, a nawet elektrycznymi silnikami z urządzeniem do zdalnego sterowania. 

Fan Lamborghini zaprezentował swoje dzieło na filmie:

Możliwe jest otwieranie unoszonych do góry drzwi, a także przedniej i tylnej klapy. Silniki elektryczne i urządzenie do zdalnego sterowania są opcjonalne. Projekt cieszy się dużą popularnością. W zaledwie dwa miesiące zebrał ponad 2000 głosów. Dla porównania Lamborghini Diablo LEGO w półtora roku zdobyło mniej głosów. 

Oryginalny Aventador SV napędzany jest 6,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 750 KM i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h trwa 2,8 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. Aż do debiutu modelu SVJ, SV był najmocniejszą drogową wersją Aventadora

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Ideas Lego

Poprzedni wpis
Skonfiskowane Veneno Roadster sprzedane za 8,3 mln dolarów na aukcji
Następny wpis
Agata Smółka na najwyższym stopniu podium po rundzie na Imoli

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Zdalnie sterowany Aventador SV w skali 1:12 jako pomysł na produkt w Lego Ideas