fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Odtworzył Lamborghini Diablo z klocków Lego

Odtworzył Lamborghini Diablo z klocków Lego

Jeden z pasjonatów Lego i Lamborghini, przy pomocy klocków stworzył modelik Diablo. Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem i wsparciem ze strony społeczności zrzeszonej na witrynie ideas.lego.com.

Twórcą jest niejaki Dani87. To właśnie on łącząc ze sobą dziesiątki klocków opracował ten wyjątkowy modelik, rekonstruując jeden z najbardziej ikonicznych samochodów lat 90., czyli Lamborghini Diablo. Zadbał o dopracowanie takich elementów, jak m.in. chowane reflektory przednie, chromowane elementy, siedzenia, kierownica i lewarek skrzyni biegów.

Jeśli projekt zdobędzie wsparcie 10 000 osób i zostanie oficjalnie zatwierdzony przez przedstawicielstwo Lego, będzie miał szansę trafić na sklepowe półki. W niespełna 2 miesiące Lamborghini z klocków Lego zyskało poparcie 527 osób – wielu z nich wyraziło swój podziw w niektórych z 96 komentarzy.

Lamborghini Diablo Lego

Autko wzorowane było na oryginalnym modelu wyprodukowanym przez włoską markę z Sant’Agata Bolognese. W latach 1990 do 2001 roku z fabryki wyjechało mniej niż 3000 sztuk. Za ekstrawagancki design odpowiedzialny był Marcello Gandini. Do dzisiaj Lamborghini Diablo pozostaje jednym z najbardziej fascynujących samochodów, jakie kiedykolwiek trafiły do produkcji.

I ma to swoje odzwierciedlenie na rynku wtórnym. Fani marki, z kolekcjonerami na czele, są gotowi wydać setki tysięcy dolarów lub euro, by wejść w posiadanie legendarnego już Diablo. Nie tak dawno jeden z ostatnich wyprodukowanych modeli – VT 6.0 SE – został sprzedany na aukcji RM Sotheby’s za kwotę 412 000 dolarów.

Z kolei w USA wystawione na sprzedaż zostało wyczynowe Diablo GTR. Sprzedawca żądał za nie 645 000 dolarów.

Projekt Lamborghini Diablo z klocków lego możecie wsprzeć na stronie ideas.lego.com. Niemałą popularnością cieszy się również modelik Miury.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Ideas Lego

Ferrari F1/87
Poprzedni wpis
Ostatni bolid F1 Ferrari Enzo na sprzedaż
Lamborghini Huracan
Następny wpis
Huracan papieża zostanie sprzedany 12. maja na aukcji

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Odtworzył Lamborghini Diablo z klocków Lego