fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zerowy wyścig ACLeague już dziś. Nasi kierowcy w czołówce po prekwalifikacjach

Zerowy wyścig ACLeague już dziś. Nasi kierowcy w czołówce po prekwalifikacjach

Obiecująco zapowiada się zerowa runda ACLeague w sezonie Retro WEK, która wystartuje dzisiaj o godzinie 21:00. Kierowcy będą rywalizować ze sobą na torze Nurburgring Nordschleife w konfiguracji Endurance Cup. W rolach głównych wystąpią Mazda 787B, jedyny przedstawiciel grupy C, a także 4 pojazdy z grupy DTM – Alfa Romeo 155 TI V6, BMW M3 E30, Ford Sierra RS500 Cosworth i Mercedes-Benz 190E Evo II.

Nasz zespół w tym sezonie reprezentują MrFloyd, Lucjan Próchnica i Luka, którzy w klasyfikacji grupowej będą walczyć o punkty dla Alfa Corse ForzaItalia.pl. O ile ten pierwszy kierowca ze względów zdrowotnych nie mógł podjąć się startu w zerowej rundzie, o tyle pozostali dwaj dwaj już tak. I poradzili sobie wyśmienicie – Luka wykręcił najlepszy czas wśród kierowców Alfy, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji DTM. Na przejechanie 24433 metrów „Zielonego Piekła” potrzebował 9:00.899 minuty. Lucjanomobil był o 3,15 sekundy wolniejszy, co i tak dało mu trzecie miejsce w DTM. Mamy zatem podstawy ku temu, by liczyć na wysokie lokaty, przynajmniej w pierwszej piątce, choć nasz entuzjazm ostudził Lucjan:

Owszem, prekwalifikacje należały do nas, co oznacza, że powinniśmy być w tym sezonie dość konkurencyjni. Ale nie można zapominać o tym, że to dopiero zerowa runda, którą wielu dobrych kierowców odpuściło. Nim wyjedziemy na pomiarowe kółko, 10 minut zajmie nam pokonanie wyjazdowego, co skutecznie potrafi zniechęcić. Choć najbardziej wytrwały kierowca przejechał aż 56 okrążeń. Tak naprawdę nieco więcej będziemy wiedzieć dopiero po pierwszym wyścigu na Watkins Glen International. Na tę chwilę z przekonaniem mogę jedynie powiedzieć, że BMW zdaje się być najszybsze na prostych. Na Nordschleife auta z Bawarii potrafiły wyciągnąć 278 km/h, podczas gdy reszta stawki – 267 lub 268 km/h. Co za tym idzie, w czubie znalazło się najwięcej BMW, które stanowiły 12 z 20 najszybszych pojazdów. Reszta składała się z 4 Alf, 2 Fordów i 2 Mercedesów.

Z okazji zakończonej sesji prekwalifikacyjnej, ludzkim głosem przemówił nasz czołowy kierowca, czyli Luka:

Na początku chciałbym podziękować ForzaItalia.pl za możliwość startu w ich barwach, sam jestem fanem włoskiej motoryzacji. Zerowa runda rozpoczyna się od wyzwania, jakim jest słynne „Zielone Piekło”. Zważywszy na ograniczoną ilość czasu, w ramach przygotowań do Nordschleife skupiłem się przede wszystkim na ustawieniu naszej pięknej włoszki. Niestety okazało się, że jedyne „obuwie”, jakie wchodzi w grę na 90-minutowy stint, to opony typu Hard. I właśnie pod kątem tego ogumienia przygotowany został setup. Sporym zaskoczeniem dla mnie było zajęcie tak wysokiego miejsca w prekwalifikacjach, mimo jazdy na najtwardszej mieszance. Tym bardziej, że moje okrążenie było dalekie od ideału – eliminując błędy można byłoby spokojnie uciąć parę sekund. Przysłowiowa nazwa toru nie jest przypadkowa – nawet chwila dekoncentracji może oznaczać koniec rywalizacji. Taktyka na wyścig jest prosta – popełnić jak najmniej błędów. Liczę na dobry wynik i mam nadzieję, że nie zawiedziemy z Lucjanem fanów włoskiej motoryzacji, ucierając nosa niemieckiej konkurencji. Tym razem niestety bez MrFloyda, którego serdecznie pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Na chwilę obecną zapisanych do startów w ACLeague jest 130 osób, z czego 33 zdecydowało się na Mazdę, 36 na Alfę, 27 na BMW, 14 na Forda i 20 na Mercedesa. Grupa DTM stanowi zatem 74,6% wszystkich pojazdów, a grupa C – 25,4%. Zapowiada się zacięta rywalizacja oraz wymagające prekwalifikacje – według regulaminu przewidzianych jest 12 slotów na grupę C oraz 23 na grupę DTM, co oznacza proporcje 34,2% do 65,8%.

Wyścig na Nordschleife rozpocznie się o 21:00 i potrwa 90 minut. Wcześniej przewidziano 60 minutową sesję treningową (od 19:30 do 20:30) oraz 30 minut kwalifikacji (20:30-21:00). Co najmniej dwie najwyższe serie – PRO i semiPRO – będą transmitowane na żywo z komentarzem. W tym sezonie prowadzącymi będą analogicznie Tuchan i Sefni. Jeśli chcecie śledzić poczynania naszego kierowcy Lucjana, włączcie transmisję onboard. Powinna rozpocząć się około godziny 19:00:

Co więcej, po raz pierwszy możecie zobaczyć 3 Alfy Romeo naszych zawodników obok siebie – samochód z czerwonymi akcentami poprowadzi MrFloyd, z zielonymi Lucjan Próchnica, a z białymi – Luka.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Huracan Super Trofeo na sprzedaż. Jest tańszy od drogowego odpowiednika
Alfa Romeo Stelvio Q
Następny wpis
USA. 674 egzemplarze Giulii Q i Stelvio Q wezwane do serwisu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Zerowy wyścig ACLeague już dziś. Nasi kierowcy w czołówce po prekwalifikacjach