fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il ponte poleca

Il ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 18-24 stycznia

W tym tygodniu Kino Iluzjon zaprasza Państwa na film Magdalena (Maddalena) – zrealizowane we Włoszech dzieło Jerzego Kawalerowicza. Jest to studium psychologicze młodej kobiety, jej mentalności i charakteru, poddawanego próbie przez los. Na ekranie zobaczymy między innymi Lisę Gastoni i Umberto Orsini.

Więcej na:
www.fn.org.pl

Instytu Kultury Włoskiej zaprasza Państwa w najbliższy czwartek na pokaz filmu La felicità non costa niente (Szczęście nic nie kosztuje) w reżyserii Mimmo Calopresti. Obraz jest próbą odpowiedzi na trudne i znane nam wszystkim pytanie: mieć czy być?
Więcej na:
www.iic.pl

W najbliższy piątek Teatr Wytwórnia zaprasza Państwa na Fiołki (Le Viole) – spektakl w wykonaniu zespołu Dynamis Teatro Indipendente. Jest to studium ciała jako metafory słowa, które staje się środkiem wyrazu, pozwalając mu w ten sposób opisać rzeczywistość ukrytą pod oficjalnymi prawdami. Fiołek jest kwiatem, którego dyspozycja płatków pozwala na zabawę wiatrem i – metaforycznie – na wolność. Tradycyjnie jest związany ze sferą uczuć i pamięcią …
Więcej na: www.teatrwytwornia.pl

Wieczory w Buffo to cykl widowisk muzycznych poświęconych kulturom różnych narodów. Jak nietrudno się domyślić, my chcielibyśmy Państwu polecić zbliżający się Wieczór włoski. Na spektakl składa się wybór włoskich przebojów, wykonywanych
przez aktorów Studia Buffo oraz zaproszonych gości.
Więcej na:
www.studiobuffo.com.pl

Teatr Rampa ponownie zaprasza Państwa na musical familijny Pinokio, zrealizowany na motywach bajki Carla Collodiego. Jak zapewniają twórcy widowiska, rodzice nie będą się nudzić – w przedstawieniu można odczytać drugie przesłanie, nawiązujące do świata ludzi dorosłych i panujących w nim praw.
Więcej na:
www.teatr-rampa.pl

Drukiem oficyny literackiej Noir sur Blanc już w najbliższych dniach ukaże się Cierpliwość Pająka Andrea Camilleri.
Mieszkańcami Vigaty wstrząsa wiadomość o uprowadzeniu pięknej studentki Susanny. Rzecz jest o tyle dziwna, że powszechnie wiadomo, iż jej rodzina nie będzie w stanie zebrać żądanego okupu. Sprawa staje się jeszcze dziwniejsza, gdy porywacze, zamiast starać się jak najdyskretniej kontaktować z ojcem porwanej dziewczyny, czynią to za pomocą telelwizji. Komisarz Montalbano zaczyna dostrzegać w tej sprawie przemyślną, pełną fałszywych tropów intrygę utkaną przez cierpliwego pająka. Lecz nawet w konstrukcji tak na pozór
doskonałej jak pajęcza sieć można znaleźć jeden słaby punkt.
Więcej na: www.noir.pl

Wydawnictwo Literackie rozpoczyna Nowy Rok wydaniem znakomitej pozycji – pierwszej części Dzieł zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, wielkiego polskiego pisarza, który większą część życia spędził w Italii.
Tom pierwszy zawiera recenzje i artykuły z lat 1935-46.
Więcej na:
www.wydawnictwoliterackie.pl

Przypominamy Państwu, iż w cenie promocyjnej można teraz nabyć Tajemnice Kaplicy Sykstyńskiej – pozycję wydaną przez Rebis. Jest to oparta na wnikliwych badaniach i analizach opowieść o renesansowym Rzymie i tworzącym w nim Michelangelo Buonarroti.
Więcej na:
www.rebis.com.pl

W cyklu wykładów z historii sztuki, organizowanych przez Centrum Promocji Kultury Praga Południe, tym razem spotkanie z twórczością Piera Della Francesca. Wstęp wolny.
Więcej na:
www.cpk.art.pl
Piękna Wenecja to tytuł wystawy fotograficznej Jerzego Z. Kosiuczenko, którą będą Państwo mogli obejrzeć w Centrum Artystycznym Radomska 13. Wystawa jest wynikiem wielokrotnych
powrotów autora do Wenecji, jego fascynacji kanałami, pałacami i, co ciekawe – weneckimi Madonnami…
Więcej na:
www.radomska13.art.pl

Ci, którym nie udało się dotrzeć na zeszłoroczny Festiwal Georga Friedricha Haendla w warszawskiej Operze Kameralnej, mają teraz okazję usłyszeć jedną z najważniejszych oper kompozytora, Giulio Cesare, w domowym zaciszu. Płyta została wydana przez fundację Pro Musica Camerata i można ją kupić przez Internet.
Więcej na:
www.promusicacamerata.pl

Poprzedni wpis
Nowa odsłona ForzaItalia.pl
Następny wpis
Nowości zza wielkiej wody

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il ponte poleca