fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 1-7.03.2010
 
 


Przypominamy Państwu o wystawie Muzy, bachantki i centaury z miast Wezuwiusza. Arcydzieła malarstwa pompejańskiego. Dzięki patronatowi Włoskiego Instytutu Kultury będą Państwo mieli okazję odkryć zasypane u stóp Wezuwiusza dzieła, które odcisnęły swój ślad także w sztuce
polskiej, co widać choćby po teatrze w Łazienkach.

Więcej na: http://www.iicvarsavia.esteri.it

Regułą już stało się, że w naszym newsletterze zachęcamy Państwa do uczestniczenia w cyklu Spotkania ze sztuką w Centrum Promocji Kultury Praga Południe. Tak będzie i w tym tygodniu: w najbliższą środę tematem wykładu będzie twórczość Paula Rubensa, który, mimo, że kojarzymy go głównie z malarstwem flamandzkim, spędził we Włoszech 9 lat, kształtując swój charakterystyczny styl pod okiem księcia Gonzagi. Wstęp na wykład wolny.
Więcej na:
www.cpk.art.pl

Nowa inscenizacja Traviaty w Teatrze Wielkim kusi przewrotnymi plakatami ubarwiającymi zimową jeszcze panoramę Warszawy. Spektakl dopracowany jest nie tylko od strony muzycznej (Joanna Woś i Pavlo Tolstoy w rolach tytułowych), lecz również choreograficznej. Dodatkowo warto wspomnieć, iż wyborem kostiumów zajęła się Gosia Baczyńska i Tomasz Ossoliński, a stylizacją fryzur – Robert Kupisz. Projekt śmiały i ciekawy.
Więcej na:
www.teatrwielki.pl

Wierzę w kino, myślę o nim jako o świątyni, do której przychodzimy pomarzyć, prześnić wspólny sen – mówi Bernardo Bertolucci, kolejny bohater cyklu Mistrzowie Kina w Iluzjonie. W tym tygodniu będą Państwo mieli okazję obejrzeć szereg najważniejszych dzieł reżysera, m.in. Wiek XX, Ostatni cesarz, Ukryte pragnienia, Marzyciele. Dodatkowo, dla wielbicieli innego wielkiego reżysera, Felliniego, odbędzie się projekcja ponad-czasowej La strady. Gorąco polecamy.
Więcej na:
www.fn.org.pl

Przedstawiamy Państwu nowości wydawnicze Wydawnictwa Literackiego, związane z Italią: pierwsza książka to kontynuacja bestsellerowej serii Marleny de Blasi, tym razem pod tytułem Tysiąc dni w Orvieto. Druga nowość to kolejny tom przygód komisarza Brunettiego – Mętne szkło Donny Leon.
Więcej na:
www.wydawnictwoliterackie.pl

Na stronie wydawnictwa Arkady kolejna nowość – tom Rzym.Leksykon, przedstawiący historię Imperium od narodzin aż do upadku Cesarstwa Zachodniego. Z podpisów, które są "wizualnie związane” z obiektami architektonicznymi, rzeźbami, reliefami, obrazami i mozaikami, monetami i przedmiotami codziennego użytku, wyłaniają się najważniejsze aspekty kulturalnego, społecznego i politycznego życia serca Imperium i symbolu jego potęgi.
Polecamy też Państwu dostępne na stronie albumy największych włoskich artystów – wybór jest szeroki: od Michała Anioła po Futurystów.
Więcej na:
www.arkady.info

Nie możemy przemilczeć premiery polskiego wydania nowej powieści Melanii Mazzucco, jednej z najwybitniejszych włoskich pisarek współczesnych. Taki piękny dzień to
obyczajowy fresk, pełen ironii i współczucia, który – jak możemy przeczytać na stronie wydawnictwa W.A.B. – chłonie się z zapartym tchem. Lektura obowiązkowa!

Wydawnictwo W.A.B. zachęca także do lektury ostatniej części trylogii kryminalnej autorstwa prokuratora Gianrico Carofiglio. W tomie zatytułowanym Ponad wszelką wątpliwość, po raz trzeci spotykamy Guido Guerrieri, adwokata z miasta Bari, człowieka niepozbawionego problemów, zdeklarowanego samotnika, wojownika prawdy. Centralnym elementem intrygi nie jest tym razem jednak krwawa zagadka ani poszukiwanie złoczyńcy – fabuła powieści koncentruje się na… procedurze prawnej. To ona stanowi motor narracji, źródło rozterek Guida – w pewnym sensie ona właśnie jest głównym przeciwnikiem bohatera. A wydarzenia rozgrywają się w gąszczu słynącej z absurdów, skomplikowanej włoskiej biurokracji sądowej.
Więcej na:
www.biblion.pl

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Barchetty gotowe do startu!
Następny wpis
WDW2010 - już za 100 dni!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca