fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 8-15.III.2010
 
 


W związku z trzechsetną rocznicą rozpoczęcia wykopalisk w Herkulanum, Włoski Instytut Kultury w dalszym ciągu zaprasza Państwa na wystawę Muzy, bachantki i centaury z miast Wezuwiusza. Arcydzieła malarstwa pompejańskiego. Wystawa odkrywa przed widzami zasypane u stóp Wezuwiusza dzieła, które odcisnęły swój ślad także w sztuce polskiej. Uwaga – wystawa czynna tylko do 15 marca!
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

Trwa cykl środowych spotkań ze sztuką w Centrum Promocji Kultury Praga Południe. Tematem najbliższego spotkania będzie twórczość Jana Vermeera. Chociaż tym razem oddalimy się od sztuki włoskiej, mimo wszystko polecamy Państwu wykład – żal byłoby stracić historyczny wątek.
Więcej na:
www.cpk.art.pl

I commedianti to spektakl przygotowany przez włoską grupę Teatrzyku Kuglarzy, który będzie można zobaczyć w Teatrze Staromiejskim. Przedstawienie powstało na podstawie tekstów Carla Goldoniego, w oparciu o sławną commedia dell’arte. Dla wielbicieli włoskiej kultury pozycja obowiązkowa!
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

W związku z naszą fascynacją muzyką klasyczną, której dziedzictwo zawdzięczamy w dużym stopniu Italii, chcielibyśmy Państwu zaproponować wyjście z maluchem do Filharmonii. Pociechami nikt nie zajmie się lepiej niż Ciocia Jadzia – Jadwiga Mackiewicz, która od lat uczy dzieci wrażliwości muzycznej. Najbliższe spotkanie – już w sobotę. Gorąco polecamy.
Więcej na:
www.filharmonia.pl

Tradycyjnie zapraszamy Państwa na spotkania z włoskim kinem we Włoskim Instytucie Kultury. W marcu czeka nas przegląd filmów Paola Sorrentina. W najbliższy czwartek odbędzie się projekcja Le conseguenze dell’amore. Filmy w wersji oryginalnej, z włoskimi napisami. Wstęp wolny.
Więcej na:
www.iicvarsavia.esteri.it

W nadchodzącym tygodniu zdążą jeszcze Państwo na ostatni seans z cyklu Mistrzowie kina poświęcony Bernardo Bertolucciemu. Będzie to Il tè nel deserto(Pod osłoną nieba), adaptacja psychologicznej powieści Paula Bowlesa z 1949 roku. Film do obejrzenia w Iluzjonie.
Więcej na:
www.fn.org.pl

W księgarni Dedalus odnaleźliśmy nietypową nowość: Rzym. Przewodnik po cywilizacji. Książka zaprasza czytelnika do podróży w czasie i przestrzeni i do spojrzenia na ludzi i rzeczy oczami starożytnych Rzymian. Publikacja ułatwia zrozumienie dzisiejszej kultury europejskiej – przecież u jej podstaw leży to, co stworzyło Wieczne Miasto..
Więcej na:
www.dedalus.pl

Wydawnictwo Buchmann poleca natomiast książkę Pinokio i inne bajki. Pięknie ilustrowana pozycja w twardej oprawie umili marcowe wieczory najmłodszych czytelników i ich rodziców.
Więcej na:
www.biblion.pl

Dla wielbicieli romansów historycznych ciekawą może okazać się oferta wydawnictwa BIS – Fiora i papież.
Los Fiory jest niezwykły od chwili narodzin. Przyszła na świat w więzieniu, a kilka dni po narodzinach została osierocona i sama niechybnie zakończyłaby życie, gdyby nie fakt, że świadkiem egzekucji jej rodziców był bogaty florencki kupiec…
Jako dorosła kobieta zostaje uprowadzona do Rzymu, a tam staje się ofiarą machinacji papieża Sykstusa VI i obiektem namiętności kardynała Borgii…
Więcej na:
www.biblion.pl

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
WDW2010 - już za 100 dni!
Następny wpis
Niedzielne spotkanie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca