fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Niedzielne spotkanie

Niedzielne spotkanie

walter thumb

Zaczęło się niewinnie. Spotkaliśmy się z Maćkiem przed restauracją Il Caminetto. Jej właściciel zaprosił nas na niedzielne południe ponieważ chciał nam coś pokazać. Rozpoczęliśmy od włoskiego śniadania…

… które w wykonaniu specjalistów z Il Caminetto było tak wspaniałe, że właściwie ten dzień mógł się już zakończyć, bo nic innego by tego wrażenia nie przebiło. Deska włoskich przekąsek, wspaniałe szynki (przede wszystkim genialna prosciutto crudo), prawdziwa mozzarella (!) stanowiąca rozkosz dla nieprzyzwyczajonego do tak świetnej jakości produktów podniebienia. Po kilku przekąskach na stół podano domowe makarony, raviolini, tagliatelle we wspaniałych sosach, obsypane hojnie parmezanem… na deser cafe ristretto. Degustacja połączona z wciągającą rozmową z właścicielem Il Caminetto – Walterem, który opowiada o swoich początkach w Polsce, kolejnych inicjatywach, które umożliwiły mu stworzenie tego magicznego miejsca a także swojej pasji do Lancii i Vesp.

Po śniadaniu wsiadamy do jednego auta i jedziemy do domu Waltera, obsesyjnie wręcz zakochanego w Vespach (nie jakichś tam skuterach! Vespach!). W garażu wita nas najpierw przepiękny, biały Fiat 500 z charakterystycznym il tricolore na całej długości auta. Fiacik już po remoncie blacharskim, czeka na silnik oraz wykończenie. W tym sezonie powinien wyjechać na warszawskie ulice. Schodzimy na dół a tam prawdziwa świątynia Piaggio Vespa. Kilkanaście egzemplarzy klasycznych Vesp, pieczołowicie odbudowywanych przez Waltera, który rozpoczyna dzień o 4 rano schodząc do garażu… Niektóre przygotowane do odmalowania, porozbierane silniki w trakcie prac, słowem warsztat marzenie. Kolekcja zawiera także kilka unikatów, jak Vespa Sprint z charakterystycznym samolotem na przednim nadkolu.

Wizyta w domowym warsztacie była przedsmakiem dalszych motoryzacyjnych wrażeń. Nieopodal znajduje się kolejny “magazynek” a w nim gotowa do jazdy Lancia Fulvia Berlina oraz Fiat 1400 i Fiat 1100 Carabinieri czekające na remont. Nie wspomnę o kolejnych dwóch 500tkach i jednej 600tce… Walterowi pomysłów na spędzanie czasu zdecydowanie nie brakuje. Jak pogoda się poprawi zaprezentujemy Wam wspomnianą Lancię, bo jest o czym opowiadać.

Walter zdecydowanie będzie często zapraszanym gościem na nasze tegoroczne spotkania, a już na pewno będziecie mieli okazję poznać tego pasjonata z krwi i kości na sierpniowej imprezie.

Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
Il Ponte poleca
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Niedzielne spotkanie