fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 19 – 26. IV.2010
 
 

 W czwartek 22 kwietnia o godzinie 19:00 Warszawskie Towarzystwo Muzyczne zaprasza do Pałacyku Szustra na Koncert Kameralny z saksofonem w roli głównej. W programie utwory Bacha, Chailleux, Marais. Usłyszeć będzie również można dzieła kompozytora włoskiego, Luigi Boccherini, wielkiego twórcy epoki klasycyzmu.
Więcej na: www.wtm.org.pl

Na łamach naszego newslettera niezwykle często piszemy o drewnianym pajacyku zwanym Pinokio – nie inaczej będze i w tym tygodniu. Już w najbliższy piątek, 23 kwietnia, Sala Kongresowa PKiN zaprasza wszystkich miłośników sympatycznego bohatera na spektakl Pinokio – baśń z lubelskiego Teatru Muzycznego. Jak obiecują organizatorzy, kolorowe i roztańczone widowisko ucieszy nie tylko najmłodszych.
Więcej na: www.teatrmuzyczny.eu

Już od zeszłej środy oglądać można wystawę zatytułowaną po włosku Dolce Vita, prezentującą malarstwo absolwentki warszawskiej ASP oraz prestiżowej Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie, Agnieszki Ł»ak-Biełowej. Warto poszukać nieuniknionych, włoskich inspiracji w pracach artystki, wystawionych w Staromiejskim Domu Kultury przy Rynku Starego Miasta 2 do dnia 3 maja.
Więcej na: www.sdk.pl

Instytut Kultury Włoskiej zaprasza w najbliższy czwartek na film Vittorio de Sica pt. Sąd Ostateczny (Il Giudizio Universale) z Alberto Sordi i Vittorio Gassman w rolach głównych. Takich nazwisk nie trzeba rekomendować…
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Poniedziałek 19 kwietnia to data spotkania – wieczoru literackiego w Sztukarni przy ulicy Lewickiej na Starym Mokotowie. Impreza poświęcona będzie książce Zaślubiny Kadmosa z Harmonią Roberto Calasso, włoskiego autora, badacza mitów i dyrektora słynnego wydawnictwa Adelphi. W tej pozycji sięga pisarz do mitologii indyjskiej. Polecamy!
Więcej na: www.sztukarnia.pl

Środa, 21 kwietnia – to natomiast data pierwszego, nieformalnego spotkania sztuki, kultury i literatury włoskiej: Kawiarnia Literacka. Wydarzenie poświęcone będzie Aldzie Merini, wielkiej włoskiej poetce i pisarce.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Uczącym się języka włoskiego LEKTORKLETT poleca nowość: PONS STARTER PLUS Włoski, praktyczny kurs dla początkujących i tych, którzy mają już pewien zasób wiedzy językowej. Kurs składa się z dwunastu części tematycznych, dzięki którym poznajemy lub przypominamy sobie słownictwo, budujemy zdania, zapoznajemy się z przykładowymi dialogami w typowych sytuacjach; przejmujemy także rolę występujących w nich Włochów. Cztery godziny nagrań pozwolą uczyć się języka także i bez sięgania po książkę!
Więcej na: www.pons.pl

Wydawnictwo Pascal zachęca do zakupu nowości – książki Miasta Świata – Florencja. Przedstawia ona stolicę Toskanii w pełnym blasku: największe atrakcje, najlepsze galerie, najbardziej magiczne zaułki, najgłośniejsze kluby i nastrojowe kafejki. Wydawca zapewnia, iż z tym przewodnikiem odkryjemy najsłynniejsze zabytki i fascynujące tajemnice włoskiej metropolii.
Więcej na: www.pascal.pl

Zainteresowanym ambitną lekturą polecamy wspólne dzieło Richarda Rorty oraz włoskiego filozofa i polityka, Gianni Vattimo – Przyszłość religii. Jest to książka będąca szczególnym połączeniem pragmatyzmu (Rorty) z hermeneutyką (Vattimo), uwzględniajaca ograniczenia zarówno tradycyjnej wiary religijnej, jak i nowoczesnego sekularyzmu. Richard Rorty, rozważając poglądy Gianniego Vattimo, stawia tezę, że kres metafizyki przeciera szlak religii pojmowanej na sposób antyesencjalistyczny; Vattimo tropi zaś zdumiewające zbieżności między chrześcijaństwem a hermeneutyką w kontekście rozpadu metafizycznej prawdy. W rozmowie zamykającej tę książkę obaj filozofowie zastanawiają się nad przyszłością religii oraz politycznymi, społecznymi i historycznymi aspektami współczesnego – ponowoczesnego, postmetafizycznego i postchrześcijańskiego – świata.
Więcej na: www.wuj.pl

www.ilponte.pl

Previous post
Polska Polizia Stradale!
Next post
Pierwsza runda ADAC Classic Trophy

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Il Ponte poleca