fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 7 – 14.VI.2010

 Pod redakcją Marii Bulikowskiej

Ponownie zachęcamy Państwa do odwiedzenia Opery Narodowej – na jej deskach znów pojawi się Madame Butterfly w inscenizacji Trelińskiego i Kudlički. Przedstawienie, wystawiane także przez Placida Domingo w Operze Waszyngtońskiej oraz Valerego Gergieva w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, owiane jest już legendą. Polecamy gorąco!
Więcej na: www.teatrwielki.pl

W najbliższym tygodniu czekają nas aż dwie odsłony kultowej historii rodem z Werony: Romea i Julię będziemy mogli zobaczyć w wersji musicalowej w studio Buffo oraz baletowej, w Teatrze Narodowym.
Więcej na: www.studiobuffo.com.pl www.narodowy.pl

12 czerwca w Centrum Kultury Izabelin szykuje się wieczór włoski. W programie film promocyjny Włochy jakich nie znacie, wystawa malarstwa Marco Gerbi – Tutto vero oraz koncert piosenki włoskiej w wykonaniu Michała Niemca połączony z pokazem tańca.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

7 maja Włoski Instytut Kultury zaprasza na koncert Duo Rocca-Benigni. W programie utwory zainspirowane muzyką włoską, francuską, brazylijską, palestyńską, bułgarską, rumuńską… serdecznie polecamy tę wielokulturową mieszankę muzyczną, szczególnie, że wstęp na ten ciekawy koncert jest wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Już dawno nie polecaliśmy Państwu żadnej płyty z muzyką klasyczną. Najwyższy czas posłuchać czegoś nowego! Może to być np. opasły, bo aż sześciopłytowy album 100 Best Verdi, na którym wielbiciele kompozytora odnajdą jego wszystkie najważniejsze arie operowe, m.in. z Traviaty, Aidy, Rigoletta, Otella, Nabucca i innych. Teraz album można kupić w promocyjnej cenie 58.99 złotych.
Więcej na: www.empik.com

Przypominamy, że na czas remontu Muzeum Książąt Czartoryskich warszawiacy będą mieli okazję obejrzeć genialne dzieła, w tym Damę z gronostajem Leonarda da da Vinci oraz Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta Harmensza van Rijn. Wystawa prezentowana będzie na Zamku Królewskim w Warszawie aż do jesieni.
Więcej na: www.zamek-krolewski.pl

W dniach 8-10 czerwca czeka nas Piemonte Cinema, czyli przegląd filmowy all’italiana z napisami w języku angielskim. Zobaczymy filmy Dopo mezzanotte i Tutti giż per terra. Wstęp wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

W kinie Iluzjon znów mamy okazję obejrzeć Wideokrację – dokument, który porusza nawet dobrze obeznanych z kulturą włoską. To film o wideokracji, a właściwie telewizjokracji Berlusconiego, który stosuje metody Big Brothera i paparazzich: podgląda, za ich zgodą, zabawy ludzi rządzących włoskimi mediami, a za ich pośrednictwem krajem – pisał o filmie Tadeusz Sobolewski. Pozycja obowiązkowa!
Więcej na: www.fn.org.pl

W dziale Książki w tym tygodniu – o sztuce w formie powieści, czyli Geniusze Rzymu. Bernini i Borromini – rywalizacja która zmieniła Wieczne Miasto Jake Morrissey. To historia intryg, knowań i spisków, jakie dwaj artyści – Gianlorenzo Bernini i Francesco Borromini – prowadzili podczas wzajemnej rywalizacji ze sobą w XVII-wiecznym Rzymie. Te zawody doprowadziły do powstania najwspanialszych budowli, fasad, wnętrz, fontann, rzeźb w owym czasie. Książka stanowi wartką opowieść zarówno o życiu prywatnym obu twórców, jak i nakreśla tło polityczne i społeczne powstania Bazyliki Św. Piotra w formie, jaką znamy po dziś dzień oraz innych, jakbyśmy dziś powiedzieli, atrakcji turystycznych. Jako doskonały dodatek do książki nada się album Rzym. Sztuka i architektura wydawnictwa Ullman. Na ponad 600 ilustracjach, zdjęciach i planach odnajdą Państwo większość dzieł barokowych rywali. Cena promocyjna – 29.50 zł. Ponieważ nasza sympatia do Wiecznego Miasta i sztuki dawnej jest pewnie aż nadto ewidentna – polecimy jeszcze tomik Sztuka, czyli wprowadzenie i analiza sztuki współczesnej. Chętnie zatapiamy się w lekturze, w końcu w świat współczesnej estetyki poprowadzi nas sam Umberto Eco! I to za niezwykle niską cenę – 15 złotych.
Więcej na: www.dedalus.pl

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, na blogu Julii Wollner w tym tygodniu nowa formuła artykułów. Ich lapidarność będzie teraz lepiej współgrała z poobiednim espresso! Już dziś, w poniedziałek 7 czerwca, zapraszamy do przepisania do notesów i przewodników dobrych adresów gastronomicznych we Florencji. W środę, 9 czerwca, namawiać będziemy do wspólnego klikania w strony internetowe z ciekawymi ćwiczeniami z języka włoskiego. W piątek, 11 czerwca, wszystkich tych z Państwa, którzy czytają już w języku włoskim, zachęcamy do zapoznania się z poezją Alfonso Gatto.
Więcej na: www.ilponte.pl/julia_wollner

www.ilponte.pl

Previous post
Deszczowe podsumowanie "Drive it day"
Next post
Tak biały skorpion walczył na mazurskich oesach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Il Ponte poleca