fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 7 – 14.VI.2010

 Pod redakcją Marii Bulikowskiej

Ponownie zachęcamy Państwa do odwiedzenia Opery Narodowej – na jej deskach znów pojawi się Madame Butterfly w inscenizacji Trelińskiego i Kudlički. Przedstawienie, wystawiane także przez Placida Domingo w Operze Waszyngtońskiej oraz Valerego Gergieva w Teatrze Maryjskim w Petersburgu, owiane jest już legendą. Polecamy gorąco!
Więcej na: www.teatrwielki.pl

W najbliższym tygodniu czekają nas aż dwie odsłony kultowej historii rodem z Werony: Romea i Julię będziemy mogli zobaczyć w wersji musicalowej w studio Buffo oraz baletowej, w Teatrze Narodowym.
Więcej na: www.studiobuffo.com.pl www.narodowy.pl

12 czerwca w Centrum Kultury Izabelin szykuje się wieczór włoski. W programie film promocyjny Włochy jakich nie znacie, wystawa malarstwa Marco Gerbi – Tutto vero oraz koncert piosenki włoskiej w wykonaniu Michała Niemca połączony z pokazem tańca.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

7 maja Włoski Instytut Kultury zaprasza na koncert Duo Rocca-Benigni. W programie utwory zainspirowane muzyką włoską, francuską, brazylijską, palestyńską, bułgarską, rumuńską… serdecznie polecamy tę wielokulturową mieszankę muzyczną, szczególnie, że wstęp na ten ciekawy koncert jest wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Już dawno nie polecaliśmy Państwu żadnej płyty z muzyką klasyczną. Najwyższy czas posłuchać czegoś nowego! Może to być np. opasły, bo aż sześciopłytowy album 100 Best Verdi, na którym wielbiciele kompozytora odnajdą jego wszystkie najważniejsze arie operowe, m.in. z Traviaty, Aidy, Rigoletta, Otella, Nabucca i innych. Teraz album można kupić w promocyjnej cenie 58.99 złotych.
Więcej na: www.empik.com

Przypominamy, że na czas remontu Muzeum Książąt Czartoryskich warszawiacy będą mieli okazję obejrzeć genialne dzieła, w tym Damę z gronostajem Leonarda da da Vinci oraz Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta Harmensza van Rijn. Wystawa prezentowana będzie na Zamku Królewskim w Warszawie aż do jesieni.
Więcej na: www.zamek-krolewski.pl

W dniach 8-10 czerwca czeka nas Piemonte Cinema, czyli przegląd filmowy all’italiana z napisami w języku angielskim. Zobaczymy filmy Dopo mezzanotte i Tutti giż per terra. Wstęp wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

W kinie Iluzjon znów mamy okazję obejrzeć Wideokrację – dokument, który porusza nawet dobrze obeznanych z kulturą włoską. To film o wideokracji, a właściwie telewizjokracji Berlusconiego, który stosuje metody Big Brothera i paparazzich: podgląda, za ich zgodą, zabawy ludzi rządzących włoskimi mediami, a za ich pośrednictwem krajem – pisał o filmie Tadeusz Sobolewski. Pozycja obowiązkowa!
Więcej na: www.fn.org.pl

W dziale Książki w tym tygodniu – o sztuce w formie powieści, czyli Geniusze Rzymu. Bernini i Borromini – rywalizacja która zmieniła Wieczne Miasto Jake Morrissey. To historia intryg, knowań i spisków, jakie dwaj artyści – Gianlorenzo Bernini i Francesco Borromini – prowadzili podczas wzajemnej rywalizacji ze sobą w XVII-wiecznym Rzymie. Te zawody doprowadziły do powstania najwspanialszych budowli, fasad, wnętrz, fontann, rzeźb w owym czasie. Książka stanowi wartką opowieść zarówno o życiu prywatnym obu twórców, jak i nakreśla tło polityczne i społeczne powstania Bazyliki Św. Piotra w formie, jaką znamy po dziś dzień oraz innych, jakbyśmy dziś powiedzieli, atrakcji turystycznych. Jako doskonały dodatek do książki nada się album Rzym. Sztuka i architektura wydawnictwa Ullman. Na ponad 600 ilustracjach, zdjęciach i planach odnajdą Państwo większość dzieł barokowych rywali. Cena promocyjna – 29.50 zł. Ponieważ nasza sympatia do Wiecznego Miasta i sztuki dawnej jest pewnie aż nadto ewidentna – polecimy jeszcze tomik Sztuka, czyli wprowadzenie i analiza sztuki współczesnej. Chętnie zatapiamy się w lekturze, w końcu w świat współczesnej estetyki poprowadzi nas sam Umberto Eco! I to za niezwykle niską cenę – 15 złotych.
Więcej na: www.dedalus.pl

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, na blogu Julii Wollner w tym tygodniu nowa formuła artykułów. Ich lapidarność będzie teraz lepiej współgrała z poobiednim espresso! Już dziś, w poniedziałek 7 czerwca, zapraszamy do przepisania do notesów i przewodników dobrych adresów gastronomicznych we Florencji. W środę, 9 czerwca, namawiać będziemy do wspólnego klikania w strony internetowe z ciekawymi ćwiczeniami z języka włoskiego. W piątek, 11 czerwca, wszystkich tych z Państwa, którzy czytają już w języku włoskim, zachęcamy do zapoznania się z poezją Alfonso Gatto.
Więcej na: www.ilponte.pl/julia_wollner

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Deszczowe podsumowanie "Drive it day"
Następny wpis
Tak biały skorpion walczył na mazurskich oesach

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca