fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Auto Nostalgia 2019 – relacja

Auto Nostalgia 2019 – relacja

Auto Nostalgia 2019 odbyła się w dniach 6-7 kwietnia w halach Global Expo. Jak udała się kolejna, dziewiąta już edycja targów? Rewolucji nie było…

Od wielu edycji mam problem z nazywaniem tego wydarzenia „targami”. Jako klub traktujemy je wyłącznie towarzysko. Jest to szansa na nawiązanie nowych znajomości, spotkania się w klubowym gronie, zainspirowania do działania dzięki interakcjom z pozostałymi wystawcami. W trakcie Auto Nostalgii nie ma zbyt wielu aut na sprzedaż, brakuje bazaru części, są pojedynczy wystawcy oferujący literaturę czy też modele samochodów. Daleko temu wydarzeniu do targów z krwi i kości. Trzeba przyznać, że pojazdów na sprzedaż podczas poprzednich edycji było więcej. Obecnie Auto Nostalgia to raczej wystawa. Nie będę tutaj wyzłośliwiać się na zeszłoroczną edycję – o niej dużo osób chce raczej zapomnieć – ale widać, że odbiła się echem i wpłynęła na chęci pojawienia się wystawców. Na plus jest na pewno zainteresowanie organizatorów ze strony MTP, którzy poświęcili czas na rozmowę i wysłuchanie uwag i sugestii co do wydarzenia. Pozdrawiam tutaj serdecznie panią Paulinę Dziarłowską i trzymam kciuki za dopieszczanie formuły wydarzenia.

Nasza ekspozycja w tym roku skupiła się na future classics. Pokazaliśmy kilka aut, które stają się coraz ciekawsze w oczach kolekcjonerów oraz staną się poszukiwanymi klasykami w niedługim czasie. Na stoisku pokazaliśmy: Maserati 3200 GTA, Alfę Romeo 156 GTA, Fiata Coupe 20VT, Lancię Thesis (z Lancia Klub Polska) oraz Alfę Romeo Gtv. Prezentowaliśmy także nasz klubowy album oraz zapowiedzieliśmy kolejną edycję Forza Italia!

Alfa Romeo Gtv 3.0 V6, którą zaprezentowaliśmy, jest dla mnie wyjątkowo ważnym autem. W roku 2010 towarzyszyło mi w klubowej wyprawie na 100-lecie Alfy Romeo. Relacjonowaliśmy je na żywo (na ile dało się to robić w 2010 🙂 ), a pamiątka w postaci naklejki z toru Monza jest tylko na pięciu autach w Polsce!

Jak reszta Auto Nostalgii? Przede wszystkim obiekt, gdzie odbywało się wydarzenie, pozytywnie zaskoczył. Hala, w której ulokowano wystawców, była w przeszłości jednym z magazynów przy zakładach FSO. Jest ciekawie pomalowana, pozostawiono oryginalne rusztowania oraz wyciągi transportowe, co dobrze się komponuje. Pozytywne głosy nt. miejsca powtarzały się. Pojawiło się kilka ciekawych włoskich maszyn. Dla mnie numerem 1 zdecydowanie był Fiat 130 Coupe od Giełdy Klasyków. Można było go porównać z wystawionym na sprzedaż Fiatem 130 w wersji berlina. Poza tym Fiat Campagnola na stoisku magazynu Automobilista, FIaty 124 Abarth od TJ Motorsport, Alfa Romeo Spider III serii oraz kilka klasycznych Fiatów na stoisku Fiat Varsavia.

Poza włoszczyzną na uwagę zasługiwała na pewno spora kolekcja wozów brytyjskich, świetne stoisko imitujące pokój z PRL ekipy klasycznajazda.pl (zostali wyróżnieni nagrodą za najciekawszą ekspozycję – w pełni zasłużenie), kolekcja wszystkich generacji Toyoty Celiki, mocna japońska reprezentacja na stoisku Youngtimer Warsaw i jak zawsze z klasą Porsche Club Polska. Zabrakło wystawców z dużymi profesjonalnymi stoiskami. W poprzednich latach były to np. Mercedes czy Porsche – budowali profesjonalne stoiska z ciekawą ekspozycją. Treść pod tym kątem była słabsza. Podobno było więcej chętnych niż miejsca w hali, w przyszłym roku jest ambicja na obsadzenie większej powierzchni.

Jak będzie dalej z Auto Nostalgią? Nie spodziewam się rewolucji ale liczę na to, że będzie bardziej jakościowym wydarzeniem w kalendarzu stołecznym. Potencjał jest, a z odpowiednim doborem wystawców, selekcją aut, dodaniem wartości merytorycznej dla odwiedzających może stać się naprawdę ciekawym wydarzeniem. Jako klub pewnie będziemy nadal korzystać z okazji do towarzyskiego spotkania i promowania zamiłowania do włoskiej motoryzacji – w końcu o to głównie chodzi w naszych działaniach 🙂

Tekst i zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Poprzedni wpis
Stelvio Quadrifoglio ustanowiło pierwsze 3 rekordy na brytyjskich torach
Następny wpis
Ferrari poza podium w Barcelonie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Auto Nostalgia 2019 – relacja