fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Forza Italia 2017 – relacja

Forza Italia 2017 – relacja

Ogólnopolskie spotkanie miłośników włoskiej motoryzacji i kultury ForzaItalia.pl na stałe wpisało się do kalendarza imprez miłośników motoryzacji w Polsce. Szósta edycja, mimo deszczowej aury, przyciągnęła blisko 300 samochodów. Na dziedzińcu zabytkowego pałacu w Smoszewie, niedaleko Nowego Dworu Mazowieckiego, zaparkowały takie motoryzacyjne perełki, jak 56-letnia Lancia Flavia, Ferrari Dino 246 GT z 1971 czy Polski Fiat 127p z 1974 roku. Na wszystkich uczestników czekały liczne atrakcje i dobra zabawa.

Choć sobota 2. września przywitała nas deszczem, do Smoszewa tłumnie zjechali właściciele współczesnych i zabytkowych włoskich pojazdów, ludzie zrzeszeni w polskich klubach i na forach internetowych oraz liczni miłośnicy włoskiej myśli motoryzacyjnej. O godz. 10.00 oficjalnie rozpoczęliśmy spotkanie, a godzinę później wystartował rajd nawigacyjny prowadzący malowniczymi drogami ziemi zakroczymskiej. Na trasie na załogi czekały przygotowane specjalnie na tę okazję zadania, które urozmaicały rajd i podkręcały atmosferę. Tymczasem w bazie zlotu ruszyły pozostałe zaplanowane na ten dzień atrakcje – wystawa włoskich aut, wśród których najliczniej reprezentowana była marka Alfa Romeo, ale pojawiło się też wiele pięknie utrzymanych Fiatów, Abarthów, Lancii, a nawet Maserati, Lamborghini i Ferrari. Wystawę uświetniła ekspozycja nowych samochodów z grupy FCA, obejmująca Fiata 500 w wersji Anniversario, 124 Spider oraz odświeżone 500L. Miłośny Alfy Romeo mogli się bliżej zapoznać się z pierwszym SUV-em w historii marki – Stelvio – oraz z pożądaną Giulią. Dzięki zaangażowaniu autoryzowanego dealera, firmy Carserwis, uczestnicy spotkania mieli okazję przetestować wybrane modele.

Liczną publiczność zgromadziły wykłady na temat historii włoskich samochodów oraz konkursy wiedzy motoryzacyjnej i o Włoszech. Specjalną okazją do świętowania były hucznie obchodzone 60. urodziny Fiata 500, którego wiele egzemplarzy pochodzących z różnych dekad zawitały do Smoszewa. Osobną strefę stworzyły jednoślady partnerujących zlotowi marek Ducati i Vespa. ForzaItalia.pl dbając o rodzinną atmosferę zlotu przygotowała również strefę dla najmłodszych klubowiczów oraz stoiska kulinarne.

Tradycyjnie zlot zakończył konkurs elegancji, podczas którego jury wybrało najpiękniejsze auto. Jak zawsze wybór nie był łatwy, jednak ostatecznie tytuł wraz z pucharem trafił do załogi Fiata 850 Coupe Sport. Spotkanie zwieńczyła uroczysta kolacja dla uczestników.

Szósty zlot Forza Italia 2017 przeszedł do historii jako prawdziwe święto fanów włoskiej motoryzacji! Zabieramy się od razu za edycję 2018!

 

Tekst: Jakub Strzemżalski

Zdjęcia: Bartek Lichocki

Poprzedni wpis
Qubo, miasto i filmy
Następny wpis
Kawalkada Maserati

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Forza Italia 2017 – relacja