fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

III runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana

III runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana

W dniach 6-7 lipca odbyła się III runda Pucharu ForzaItalia.pl w ramach Liqui Moly Classicauto Cup 2019 w Białej Podlaskiej. Próba rozegrana na terenie dawnego lotniska wojskowego pozwoliła wytyczyć rekordowo długi, bo aż 7-kilometrowy odcinek!

Track Day Biała Podlaska 2019 to najdłuższy odcinek w historii Classicauto Cup. Swoją charakterystyką najbardziej przypominał rajdowy odcinek specjalny rozgrywany w całości po bardzo przyczepnej i równej nawierzchni asfaltowo-betonowej. Tak długa próba pozwalała ustawić niezwykle ciekawą technicznie trasę: od ciasnych zakrętów z długim nawrotem prowadzących przez las, po szybkie partie oraz łuki wytyczone na asfaltowych pasach startowych dawnego lotniska. Zakręty przeplatane były prostymi, na których w bezpiecznych warunkach można było osiągnąć wysokie prędkości. W ramach zawodów uczestnicy tradycyjnie pokonali dwa przejazdy zapoznawcze i sześć na czas. Sumarycznie dało to przejechanych 56 km i średnią czasu przejazdu wszystkich prób sportowych wynoszącą ponad 30 minut!

W niedzielny poranek podczas przejazdów zapoznawczych zaczął padać deszcz i taka pogoda utrzymywała się do południa. Szybko jednak wyszło słońce i trzy kolejne odcinki były rozgrywane po całkowicie suchej i przyczepnej nawierzchni. Zmienne warunki pogodowe były dodatkową atrakcją długiej i wymagającej technicznie próby sportowej.

Jacek Kowalski jadący widowiskowo czarną Alfa Romeo 33 Sport Wagon zwyciężył w naszym pucharze! Na drugim miejscu dojechał Grzegorz Plewka w Alfie 155, trzecie miejsce zajął Dariusz Filipiak Fiatem Punto

Jacek Kowalski Alfa Romeo 33 Sport Wagon

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na IV rundę Liqui Moly Classicauto Cup: Moto Park Ułęż, która odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia na znanym z poprzednich lat i lubianym obiekcie.

Szczegółowe wyniki III rundy Liqui Moly Classicauto Cup – Biała Podlaska znajdują się na stronie: http://classicautocup.pl

Tekst i zdjęcia: Jakub Żołędowski

Previous post
Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zwyciężyli w Rzymie w Abarth Rally Cup
Next post
50 Fiatów 500 będzie dostępnych w usłudze carsharingu w Rosji

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

III runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana