fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zwyciężyli w Rzymie w Abarth Rally Cup

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zwyciężyli w Rzymie w Abarth Rally Cup

Zakończył się kolejny rajd z serii europejskich mistrzostw ERC2 i Abarth Rally Cup. Najszybsza okazała się polska załoga w składzie Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, reprezentująca zespół Rallytechnology. Za nimi sklasyfikowani zostali Melegari-Bonato oraz Nucita-Di Caro.

Dla Polońskiego i Sitka to pierwszy tak duży sukces w tegorocznym sezonie Abarth Rally Cup. Wcześniej udało im się dwukrotnie ukończyć rywalizację na drugiej pozycji – zarówno w rajdzie Liepaja na Łotwie, jak i w Polsce. W efekcie niemal całkowicie zniwelowali stratę do Nucity, która po Rally di Roma Capitale „skurczyła się” do jednego punktu.

Nucita prowadził od pierwszego etapu rajdu. Jechał konsekwentnie i miał bardzo dobre tempo. Niestety na ostatnim odcinku specjalnym wystąpiły problemy techniczne, które spowodowały dużą stratę. Próbował je odrobić nazajutrz, jednak bezskutecznie. 

fot. Gregory Lenormand

Zadowolony ze swojego występu jest nasz rodak, Dariusz Poloński:

Bardzo się cieszę z wyniku. Rajd był bardzo szybki i odpowiedni dla Abartha 124, już teraz bardzo dobrze się czuję w tym samochodzie. Było bardzo dużo widzów, którzy ciepło nas przyjęli.

Andrea Nucita wspomniał o tym, jak mocny był Abarth nawet na tle pojazdów z napędem na obie osie:

Pokazaliśmy wielką konkurencyjność naszego samochodu na tego typu trasach, na których możemy być bardzo blisko samochodów turbo z napędem na wszystkie koła. 

Obecnie w klasyfikacji Abarth Rally Cup pierwsze miejsce zajmuje Nucita z liczbą 77 punktów. Jeden punkt mniej ma załoga PolońskiSitek. Trzecią lokatę utrzymują MonarriChamorro z 25 pkt. W klasyfikacji ERC2 Dariusz Poloński znajduje się na trzecim miejscu, za Andreą Nucitą i Zelindo Melegari.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Jan Monchaux został nowym dyrektorem technicznym Alfa Romeo Racing
Następny wpis
III runda pucharu ForzaItalia.pl rozegrana

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dariusz Poloński i Łukasz Sitek zwyciężyli w Rzymie w Abarth Rally Cup