fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Italian Track Day 2019

Italian Track Day 2019

Dla wielu majówka to jedynie czas odpoczynku i błogiego nieróbstwa – jednak nie dla każdego. Maszyny uczestników Italian Track Day 2019, który odbył się 4. maja na Torze Kielce, nie miały lekko. Od klasycznej 75, po nową Giulię z koniczyną na błotniku – bez względu na wiek, trzeba było dać z siebie wszystko.

Organizatorzy, czyli Dobre bo Włoskie oraz Driving Experience, przygotowali dwa warianty trasy. Od rana kierowcy krążyli po płaskiej części obiektu. Dopiero po przerwie obiadowej, gdy już lepiej zżyli się ze swoimi samochodami, pozwolono im się zmierzyć z leśną częścią toru. Możliwość przejechania się tym odcinkiem robi nie lada wrażenie. Barierki umieszczone są prawie przy samym asfalcie, a rozwijane tu prędkości naprawdę wysokie. Na szczęście na koniec dnia wszystkie pojazdy pozostały w całości.

Najlepszym czasem, wśród włoszczyzny, popisał się kierowca zasiadający za kierownicą Giulii Quadrifoglio. Jego przejazdy zrobiły na nas spore wrażenie – czysto, bez zbędnej dramaturgii, pochyłów czy uślizgów, ale za to bardzo skutecznie. Zdecydowanie więcej hałasu wokół siebie robiła profesjonalnie przystosowana do wyścigów Alfa 147. Jej kierowca uzyskał drugi czas. Z uznaniem patrzyliśmy też na wyniki uzyskiwane przez szarego Fiata Tipo kombi. Samochód został poważnie zmodyfikowany, ale dzięki temu potwierdza tezę, którą już nieraz stawialiśmy – w tym nadwoziu drzemie spory potencjał i szkoda, że Fiat nie zdecydował się na opracowanie seryjnej wersji Sporting.

Bardzo miło spędziliśmy czas na Torze Kielce. Sądząc po uśmiechach na twarzach uczestników, zadowolonych osób było więcej. Dobre Bo Włoskie oraz Driving Experience odwalili kawał dobrej roboty przy organizacji tego wydarzenia.

Tekst i zdjęcia: Piotr Krasiński (Fotopatologia.pl)

Poprzedni wpis
FCA Heritage i Alfa Romeo poprowadzą wydarzenie 1000 Miglia
Następny wpis
Forza Italia 2019 – znamy datę!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Italian Track Day 2019