fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zlot miłośników X1/9 w Grójcu

Zlot miłośników X1/9 w Grójcu

x19 thumb

Odwiedziliśmy zlot miłośników Fiata X1/9. Wystarczyła chwila obecności, aby się przekonać, że wiele grup i klubów mogłoby się uczyć od nich jak powinna wyglądać integracja środowiska.

 

Na rynku w Grójcu naliczyliśmy 27 egzemplarzy Xsów z wszystkich serii. Nie brakowało pierwszych egzemplarzy z lat 70-tych. Cieszy bardzo dobry stan techniczny i wizualny przybyłych na zlot samochodów. Rzadko widujemy tak równy poziom pośród miłośników danego modelu. 
 
Klubowicze prezentowali swoje auta w ramach Święta Kwitnących Jabłoni w Grójcu, dzięki czemu stali się jedną z atrakcji tej imprezy.
 
 
Wystarczyło chwilę pokręcić się wokół tych aut, aby poznać ciekawe osoby i zamienić kilka słów. Z rozmów z organizatorem tegorocznego zlotu – Wojtkiem – wynikało, iż dzięki wyjazdom polskich załóg na zagraniczne zloty udaje się od lat przyciągać także uczestników z sąsiednich krajów. Na tegorocznym zlocie stawiło się 5 aut z Czech, były także auta z Niemiec. Tym razem zabrakło regularnych uczestników z Węgier, którzy także odwiedzają  polskie imprezy. 
Integracja międzynarodowa budzi szacunek i widać, że klubowicze X1-9.pl to zwarta grupa. W programie zlotu znalazło się coś dla każdego, zarówno relaks, zwiedzanie części województwa mazowieckiego jak i zmagania na Torze Słomczyn. 
 
 
Gratulujemy organizatorom udanego zlotu i tak doskonałej frekwencji. Uczestnicy udowodnili doskonale, że Xsy to prawdziwe włoskie auta i do tego chętnie wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem – do jazdy i sprawiania przyjemności swoim właścicielom! 
 
 
 
Tekst, zdjęcia: Jakub Strzemżalski
 
Poprzedni wpis
TwinAir triumfuje w konkursie Międzynarodowy Silnik Roku
Następny wpis
Alfy zwyciężyły w Concorso d'Eleganza!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Zlot miłośników X1/9 w Grójcu