fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Licytacja Lancii Flaminii Sport 3C 2.5 By Zagato

Licytacja Lancii Flaminii Sport 3C 2.5 By Zagato

1 lutego 2023 roku w Paryżu organizowana będzie aukcja RM Sotheby’s, w trakcie trwania której na licytację trafi Lancia Flaminia Sport 3C 2.5 By Zagato z 1962 roku. Zdaniem ekspertów szacunkowa wartość pojazdu może sięgnąć od 300 do 350 tys. euro. 

Zastępując w 1957 roku model Aurelia, Flaminia stała się nowym flagowym modelem Lancii i była dostępna jako kabriolet, coupé lub sedan, z nadwoziami wykonanymi dzięki uprzejmości takich firm, jak: Pinin Farina, Touring i Zagato. Model Zagato Sport był wersją coupé modelu Flaminia i posiadał aluminiowe nadwozie. Carrozzeria zbudowała zaledwie 344 egzemplarze, co stanowi niewielki ułamek spośród wszystkich 12 633 sprzedanych Flaminii.

Ten egzemplarz został wyprodukowany 29 maja 1962 roku i przekazany do Zagato w celu opracowania karoserii. Nadwozie pomalowano lakierem Argento Auteuil. We wnętrzu zagościła tapicerka Pelle Rossa. Sercem auta był 2,5-litrowy silnik V-6 o mocy 138 KM. Dostarczony jako nowy do Francji, został po raz pierwszy zarejestrowany 8. czerwca 1962 roku. Samochód zmienił właściciela w 1969 roku, a następnie w lutym 1977 roku. Ostatni nabywca nie rozstawał się z autem przez prawie 4 dekady.

W 2014 roku Lancia przeszła kompletną renowację. Fotografie z rozległych prac można znaleźć w aktach, natomiast do samochodu dołączona jest książka renowacji, a także świadectwo pochodzenia Lancia Classiche. Podwozie 3302 stanowi wspaniałą okazję do nabycia rzadkiego coupé Lancia Flaminia z nadwoziem Zagato. Dzięki fabrycznie poprawnemu schematowi kolorów, silnikowi i mechanizmowi różnicowemu o odpowiednich numerach, jest to bardzo atrakcyjny włoski samochód sportowy o prawdziwej wartości kolekcjonerskiej.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Lilou Wadoux to pierwsza kobieta w Ferrari Competizioni GT
Next post
Alfa Romeo Giulietta SZ By Zagato trafi na aukcję w Paryżu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Licytacja Lancii Flaminii Sport 3C 2.5 By Zagato