fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

1. Warszawski Rajd Historyczny

1. Warszawski Rajd Historyczny

1 rajd warszawski historyczny

Zapraszamy wszystkich miłośników włoskiej motoryzacji na 1. Warszawski Rajd Historyczny. Rajd odbędzie się w dniach 26-27 czerwca 2015. 

 

Pierwsza część rajdu, w postaci prologu, w dniu 26.06 zlokalizowana jest w godzinach wieczornych na terenie Autodromu AK Polski Warszawa Bemowo. Baza rajdu znajduje się w Ł»yrardowie skąd w sobotę 27.06 o godz. 10.00 załogi wyruszą w 180 kilometrową trasę wiodącą przez Nowe Kozłowice, Holendry Baranowskie, Stanisławów, Tłuste, Nadarzyn, Krakowiany, Borowiec, Grzegorzewice, Badowo Dańki, Lindów, Stary Wylezin, Marianów z powrotem do Ł»yradowa. Przewidzianych jest 6 odcinków na regularność, 2 PKC w trakcie rajdu. Szczegółowy harmonogram znajdziecie również na stronach PZM i AK Polski. Pomimo że jest to rajd z cyklu Pucharu Polski Pojazdów Zabytkowych czyli dla aut do 1984r istnieje możliwość aby startowały załogi również na autach młodszych. Grupa Youngtimer przewiduje możliwość startu autem wyprodukowanym do 1990r i zdobywa się punkty pucharowe w grupie Yountimer.  W rajdzie mogą startować załogi nie zrzeszone w automobilklubach.  

 Rajd rozgrywany jest na regularność ale niekoniecznie trzeba mieć specjalne wyposażenie. Do rywalizacji w grupie Tradycyjnej  wystarczy stoper i znajomość jazdy na podstawowy itinerer strzałkowy.  Jak dokonać niezbędnych obliczeń ułatwiających utrzymanie zadanej prędkości można przeczytać w artykule na stronach PZM w zakładce pojazdy zabytkowe.

Miło nam poinformować że ForzaItalia.pl jest partnerem rajdu.

Informacja o rajdzie: 

http://www.automobilklubpolski.pl/zabytki/zabytkiakt51.html

Poprzedni wpis
Alfisti biją Rekord Guinnessa!
Następny wpis
Piknik włoski na Ursynowie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

1. Warszawski Rajd Historyczny