fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Abarth Rally Cup 2019 zostanie rozstrzygnięty w rajdzie Węgrzech

Abarth Rally Cup 2019 zostanie rozstrzygnięty w rajdzie Węgrzech

Po pięciu rundach Abarth Rally Cup, przyszła pora na Hungarian Rally, który będzie mieć miejsce w ten weekend. Obecnie w klasyfikacji generalnej prowadzi ekipa Bernini Rally z Andreą Nucitą i Bernardo di Caro. Oczko niżej jest Rallytechnology z Dariuszem Polońskim i Łukaszem Sitkiem. Na węgierskich trasach rozstrzygnie się konkurs, w ramach którego zwycięzca otrzyma 30 000 euro. 

Wspomniane zespoły podzieliły się pulą punktów w pięciu rundach zaliczanych do klasyfikacji generalnej Abarth Rally Cup. Ekipa Bernini Rally świętowała zwycięstwa na szutrowych trasach na Litwie i w Polsce oraz na asfaltówce w Czechach. Z kolei zespół Rallytechnology uplasował się na najwyższym stopniu podium w Rajdzie Rzymu i trzykrotnie w pozostałych rundach zgarniał drugie miejsce. Obecnie różnica między tymi ekipami wynosi zaledwie 8 punktów. Obecnie na najniższym stopniu podium znajduje się hiszpańska załoga SMC Junior Motorsport, składająca się z Alberto Monarriego i Alberto Chamorro, czyli zwycięzców otwierającego rajdu Rally Islas Canarias.

Andrea Nucita ostatni rajd traktuje jako wyzwanie:

Zdobycie tytułu oznaczałoby osiągnięcie celu, który postawiliśmy sobie na początku sezonu. Wierzę, że mamy duże szanse na wygraną, ale musimy być bardzo skupieni, jeśli chcemy uniknąć błędów. To będzie wielkie wyzwanie.

Dariusz Poloński także ma chrapkę na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej:

Matematycznie rzecz ujmując mamy tylko jedną szansę na zwycięstwo. Jesteśmy tu, aby kontynuować naukę jazdy tym fantastycznym samochodem. Andrea Nucita jest świetnym kierowcą i byłoby dla nas bardzo satysfakcjonujące zbliżyć się do jego poziomu. W każdym razie dążymy do zwycięstwa, nawet jeśli byłoby to dla nas zaskoczeniem.

Obie drużyny biorą udział w Rajdzie Węgierskim po raz pierwszy. Trasa ma bardzo szybką, techniczną sekcję asfaltową, która wiedzie przez wąskie drogi wiejskie. Kolejną trudnością dla kierowców mogą być stale zmieniające się warunki pogodowe.

W Rajdzie Węgierskim wystartuje również ekipa czeska w składzie Martin Rada i Jugas Jasoslav, w barwach Abarth Agrotec Czech Team, która także może mocno wpłynąć na ostateczny wygląd klasyfikacji generalnej.

Wyścig rozpocznie się w mieście Nyíregyháza o 18:05 w piątek 8 listopada. W sobotę odbędzie się pierwszy etap, z początkiem o 7:10 rano i końcem o 19:03, po 6 etapach specjalnych. Niedziela będzie ostatnim dniem zawodów, które wystartują o 7:20 rano i zakończą się o 18:37. Cała trasa ma długość 1001 km, z czego 211,5 km podzielone jest na 14 etapów specjalnych.

Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki za udany występ naszego rodaka.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Włoska szkoła ma nowego patrona – Sergio Marchionne
Next post
Zlot ForzaItalia.pl 2019 – podsumowanie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Abarth Rally Cup 2019 zostanie rozstrzygnięty w rajdzie Węgrzech