fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

120 Maserati z 14 krajów wzięło udział w 40. edycji Maserati International Rally w Szkocji

120 Maserati z 14 krajów wzięło udział w 40. edycji Maserati International Rally w Szkocji

W dniach od 20 do 23 września 2019 roku fani marki z całego świata zjechali się w górzystym regionie północnej Szkocji z okazji 40 edycji International Rally, czyli rajdu dedykowanego włoskiej marce z trójzębem w logo.

Wydarzenie jest organizowane co roku w innym kraju i stanowi wyjątkową okazję dla fanów i kolekcjonerów Maserati do spotkania, rywalizacji i zaprezentowania swoich zapierających dech w piersiach samochodów. W zeszłym roku impreza miała miejsce w Niemczech. Tym razem najstarszy klub włoskiej marki – Maserati Club UK – będący organizatorem International Rally, postawił na Szkocję. I tak oto uczestnicy zebrali się w kultowym hotelu Gleneagles w Auchterarder, znanym na całym świecie ze swojego pola golfowego, luksusowego spa i jedynej w Szkocji restauracji, która otrzymała dwie gwiazdki w zestawieniu Michelina.

Edycja 2019 była sukcesem, o czym świadczą liczby – 120 modeli Maserati z 14 różnych krajów, w tym 55 egzemplarzy z Wielkiej Brytanii i aż 5 z tak odległego kraju, jak Australia. 

Jednym z istotnych punktów wydarzenia był niedzielny rajd górski, w ramach którego kierowcy przejechali trasę ze słynnego Rest do drogi Thankful, rozdzielającej Glen Kinglas od Glen Croe. Podróży towarzyszyła piękna sceneria, szczególnie w najwyższym punkcie (245 m nad poziomem morza), znanym z najpiękniejszego krajobrazu w kraju. Ta część imprezy została zorganizowana przy współpracy z Caledonian Motor Club.

Wśród aut biorących udział w tegorocznej edycji Maserati International Rally znalazło się mnóstwo klasyków. Miano najstarszych należało się Maserati 3500 GT z 1957 roku, jak również Vignale Spyder i Sebring. Nie zabrakło modeli z obecnej gamy włoskiego producenta – m.in. kilka GranTurismo i najnowsze Levante

Zwycięzcą rajdu i zdobywcą trofeum Peter Martin Trophy zostali Armin i Beatriz Streuli, wraz z ich Maserati Coupe, podczas gdy w konkursie elegancji serca skradło Maserati Mistral Coupe, należące do Onno Hesselinka. 

W przyszłym roku Maserati International Rally przeniesie się do Szwecji.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Scuderia Ferrari zdominowało rundę w Singapurze
Next post
Milano Monza Open Air ma być alternatywą dla drogich stoisk wystawowych

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

120 Maserati z 14 krajów wzięło udział w 40. edycji Maserati International Rally w Szkocji